Wpis z mikrobloga

@4833478: bo po 8 latach zagramanicą dostrzegam, iż nie wszystko złoto co się świeci. zmiany zachodzące w społeczeństwach zachodnich niekoniecznie będą korzystne dla mych przyszłych dzieci, jak teraz zapodamy dom na kredyt w Niemczech za 500k euro (tyle minimum musiałbym wydać w mej okolicy, mamy oboje stałe zatrudnienie w dobrych branżach i trochę oszczędności na wkład własny więc z takim kredytem nie byłoby problemu) to będziemy mieli po odjęciu kosztów kredytu
@hans85: a czy zmiany zachodzące w społeczeństwie polskim są korzystne dla Twoich przyszłych dzieci?
Dom to tylko jeden z wielu parametrów, które mogą wpłynąć na szczęście Twoich dzieci. W kraju, gdzie głównie się wynajmuje tak jak Niemcy czy CH nie jest to jakiś kluczowy parametr. To my Polacy mamy zakodowane, że trzeba mieszkać na swoim, rówieśnikom Twoich dzieci nie będzie to robiło. No, ale jak macie pewne zatrudnienie w dobrych branżach
@Astanczyk: kredyt w wysokości 500k euro na 8 lat, to daje wysokość raty bez odsetek circa 5200 euro co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc jest to utopia. No i po 1 Miras, dom sam w sobie nie da nikomu szczęścia, nic takiego nie napisałem. Ale już życie bez kredytu i z kosztami stałymi na poziomie 300 złotych trochę tak. Do tego zmiany zachodzące u mnie na
@Astanczyk: nie odebrałem jako atak ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego specjalnie dodałem żebyś sam Miras tego tak nie odbierał. A pojęcie challengowanie jest mi obce, nie wiem cóż ono znaczy