Wpis z mikrobloga

Cześć,
Pacjent: Zgemma H9S V.2 4K i sprawa wygląda tak, że obraz co jakiś czas zwalnia, przycina, laguje nie wiem jak to określić, dźwięk jest ok, obraz zwalnia i się rozjeżdża synchro, po czym obraz przyśpiesza żeby nadrobić co jest dość uciążliwe. Dzieje się tak zarówno na kanałach kodowanych i FTA, próbowałem różnych wpisów, które tu znalazłem ale nic nie pomogło. Zastanawiam się czym to może być spowodowane, gdyby to była wina cccam to raczej na FTA byłoby ok, miał ktoś tak?
#oscam
#zgemma
#cccam
  • 16
@Miecz12: sygnał jest ok bo inne dekodery w tym 4k dają radę, wygląda jakby procesor nie wyrabiał z przetworzeniem ale sprawdzałem procesor ram i wszystko ok. Jak przeinstalować obraz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@parcu1: nie żartuj... Biegnie chłop na chwilę jest takie slow mo, lub nawet obraz się zatrzymuje i potem jakby przyspieszony 2x żeby nadrobić klatki.. serio tak to ma wyglądać? Przecież nie da się oglądać, wiem, że to low cost ale bez przesady..
@parcu1: no u mnie właśnie to jest cały czas, czy linie zapięte czy w ogóle odłączone od neta i usunięte z konfiguracji, na kanałach niekodowanych to samo.
OE-Alliance 4.3
PKTeam Hyperion.8 (2020-11-11)
@pansamolocik: @parcu1: @Miecz12: dla potomnych i może was też to zainteresuje, problemem freezów była integracja Enigma2 z Home Assistant, zwiecha następowała w przypadku robienia screena, który był wyświetlany w widgecie. Tak samo dekoder się zachowuj jak się robi screena z OpenWebif, pomogło wyłączenie integracji z HA, lub wyłaczenie screenshotów, przez zmianę nazwy do dekodera po ssh-> i zmiana nazwy w /usr/bin/grab na grab_bck i usunięcie grab. Nie działają wtedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@damian3381: co konkretnie? Miałeś kiedyś styczność z terminalem Linuxa? Musisz się połączyć po SSH lub telnet z dekoderem (na jego IP) jest też konsola w dodatkach na Openwebif koło zakładki z CCCAM. Login root hasło w zależności od softu i potem już z górki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trixon: No ale masz tam parę wpisow wyżej, że u mnie problemem były screenshoty, które powodowała integracja z home assistant.