Wpis z mikrobloga

@LordAxe82:

Serio uważasz ze kupienie najlepszej konfiguracji iPhone za 5k na okres 5 lat jest finansowo lepsze niż kupienie telefonu za 1k na okres 1.5 roku? Za 4k kupisz 4 takie telefony, więc masz przez 6 lat dobry sprzęt oszczędzając 1000 zł. Do tego nie uwzględniasz takich zmiennych jak: uszkodzenia fizyczne (i nie wyjeżdżaj z argumentem, że tobie telefon nigdy się nie uszkodził), słabsza bateria po 5 latach użytkowania, możliwa kradzież,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LordAxe82: widzę tu tylko pewien problem. Jeszcze taki flagowiec iPhone nie powstał.

Miałem dwa i obydwa magicznie zamulily po 2.5 roku. Plus bateria zaczęła trzymać 6-7h przy normalnym użytkowaniu.

Rozumiem ideę, ale jednak flagowce na Androidzie są lepsze jeśli chcesz kupić jeden telefon na lata (patrz np. OnePlus)
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek mi się nic nie tnie, Apki działają szybko, apart robi super fotki. Mam zainstalowane Apki które mi się podobają i nie koniecznie są autoryzowane przez Google.
Ale można przepłacić za sprzęt i nie moc go używać tak jak ci się podoba. Co kto lubi
  • Odpowiedz
@Glodny_Lew: mindset miliardera? Synku, prosze Cie. Tylko mindset Boga Imperatora. Nie bawisz sie w rynek czy gielde, Ty nimi wladasz.

Nie trzymasz wrogow blizej niz przyjaciol, bo ochlapala by Cie ich krew podczas publicznych egzekucji, ktore zarzadziles.
#totalitarillioner mindset
  • Odpowiedz
nie uwzględniają jednej prostej rzeczy. Ty przez 5 lat kupisz 3 takie pixele, a ja 1 iphona. I kto będzie do przodu w dłuższym rozrachunku? Biedni ludzie są biedni, bo mają horyzont pod nosem. Bogatsi patrzą długoterminowo.


@LordAxe82: Czyli jak apple pogarsza wydajność telefonu wraz z zużyciem baterii to taką firmę powinno się wspierać i kochać i promować. Fanboje appla lubią być dymani w dupala i nigdy się nie dowiem dlaczego.
  • Odpowiedz
@gatineau: Piękne statystyki. Wszystkie moje iphony ciągnęły ponad 5 lat. Mój służbowy iPhone7 Pro zakupiony w styczniu 2017 dalej wymiata. Prywatna 7 z grudnia 2016 dalej by zasuwała, ale zakupiłem 12 pro max by mieć 5G i spokój na następne 5 lat.

Czyli pixdel o którym piszesz nie jest dostępny w Polsce. Nie uważasz że to czyni Twój przykład absurdalnym? I ile to coś kosztuje?
  • Odpowiedz
Mój służbowy iPhone7 Pro zakupiony w styczniu 2017 dalej wymiata. Prywatna 7 z grudnia 2016 dalej by zasuwała, ale zakupiłem 12 pro max by mieć 5G i spokój na następne 5 lat.


@LordAxe82: no czyli jednak masz 4 iPhone'y w ciągu 10 lat jeżeli założymy że twój 12 pro max faktycznie wytrzyma 5 lat i że służbowy iPhone7 zostanie wymieniony w 2022 gdy skończy się mu support.

Natomiast co do zasady
  • Odpowiedz
@LordAxe82

Lepiej kupować raz na 5 lat flagowca iPhone w najlepszej wersji niż co 1,5 roku gówno za 1kPLN.


Ja czasami się zastanawiam czy trafiam na super mega telefony czy to każdy na około nie potrafi ich używać. Najwięcej za telefon dałem z 800zl, średnio jest to coś koło 500 i trzymają mi z pięć lat. Wszystkie apki jakie chce chodza bez problemu. A później z owu wchodE w internety i czytam
  • Odpowiedz
@brck89: Właśnie z niego piszę. Każdy twierdzi że ma iphone, a później się okazuje, że to był myphone. Ale odbiegliśmy od clue dyskusji, co ma kupowanie butów i telefonów do bycia biednym?
  • Odpowiedz
@gatineau: 4 telefony w 10 lat na dwa numery. Twój statystyczny argument też nie ma sensu bo statystyka nie odzwierciedla rzeczywistości.

Prywatnie nie odpowiadała mi 7 bo była za mała i za wolna w stosunku do apel które używam. 7 plus to telefon większy od 12 pro max. I czy dbam o telefony? Ja się z 12 kąpie pod prysznicem, pływam w basenie - No problemo. Z telefonem za 1kPLN bałbym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LordAxe82: do teraz mam starą XR w szufladzie, wcześniej miałem pierwszą wersję SE. Nigdy więcej.

Nie odbieglismy od tematu, poruszyłeś temat kupno jednego drogiego smartfona na kilka lat zamiast kilku tanich. Tu się zgodzę. Nie zgadzam się natomiast, że iPhone to dobry wybór na kilka lat. Flagowce na andku są po prostu lepsze.
brck89 - @LordAxe82: do teraz mam starą XR w szufladzie, wcześniej miałem pierwszą we...

źródło: comment_1628085488YcyMqcwWBQuTeOQDkYekx2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz