Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 62
529 016 + 171 = 529 187

Cel "Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska", czyli kilka wiosek w Kampinosie, które w sierpniu i wrześniu 1944 r. stanowiły kwaterę zgrupowania partyzanckiego AK liczącego ok. 2,7 tys. żołnierzy. Przez dwa powstańcze miesiące teren ten był całkowicie wolny od okupanta, stąd przeprowadzano akcje dywersyjne, wypady i stąd wyruszały oddziały na pomoc powstańcom w Warszawie.

Start trasy ze stacji W-wa Zacisze Wilno, ot dla niesamowitego urozmaicenia wysiadłem tam pierwszy ;) Najpierw Park Bródnowski, śniadanie na Tarchominie i na drugą stronę Wisły. W planach było objechać odcinek Łomianki-Czosnów wzdłuż siódemki w obie strony. Tam całkiem ciekawy był Dziekanów Bajowy, ulice ponazywane są postaciami i autorami z bajek, przy każdej tabliczce obrazek związany z nazwą ulicy. Po drodze odbiłem jeszcze nad Wisłę i trafiłem na całkiem malowniczą miejscówkę, dojazd kiepski i błotnisty to i spokojnie było ¯(ツ)

Dalej asfaltowy Kampinos i te wioski powstańcze, m.in. Truskawka, Wiersze, to bardzo popularny kierunek wycieczek rowerowych, więc pewnie większość rowerzystów z tych okolic i z Warszawy już tam kiedyś jechała, no ale jakoś dopiero pierwszy raz tam dotarłem, wcześniej jak robiłem trasy w Kampinos, to raczej głębiej w teren się zapuszczałem, a tu bardziej Kampinos w wersji dla #szosa :) Ale i tych terenowych odcinków nie zabrakło, bo później dotarłem na cmentarz żołnierzy AK Grupy Kampinos poległych w Powstaniu Warszawskim, oraz leśny pomnik Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.

Wracając m.in. fotka nad Kanałem Łasica (główne zdjęcie), czy antyczny stadion w Łosiej Wólce.

#kwadraty
Max square: 44x44
Max cluster: 3559 (+3)
Total tiles: 8924 (+19)
79.14 new kilometers

#rowerowyrownik #gravel #100km

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 529 016 + 171 = 529 187

Cel "Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska", czy...

źródło: comment_1628079946rVgPTQZXejpCntkWRFAwJO.jpg

Pobierz
  • 12