Wpis z mikrobloga

Jest jeden pozytywny aspekt rządów PiS. Od 6 lat niszczą przedsiębiorców ku uciesze swojego elektoratu. Dziś, ich elektorat odbiera bolesną lekcję ekonomii (inflacja) i będzie jeszcze bardziej dotkliwe. Zwykli ludzie, do których ofertę kierował PiS zaczynają zauważać, że niszczenie biznesu wpływa na ceny w sklepach. Gadają na ulicy, w autobusie, na ławkach przed blokiem. Mam w rodzinie wielu zatwardziałych PiSowców, ale w ostatnich miesiącach to jakaś dzika furia u nich. Jest nadzieja, że ludzie nie są jednak tak głupi jak mówił Tomasz Lis i jak sądzi propaganda #tvpis
#bekazpisu #biznes #podatki #nowylad
  • 86
  • Odpowiedz
@chanoja: Zgadzam się, ludzie już widzą że coś jest nie tak. Rodzice głosujący za PiSem już nie są tak przychylni, z kim nie rozmawiam narzeka na nich. Dziadunio od którego wynajmuję garaż jak sam powiedział "dość już tego rozdawania pieniędzy, za dużo, niech nic nie dają więcej". Ale co z tego jak większość to bieda i nie dotrze, a potem PiS i tak dostanie większość...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Sekularyzacja:
Pierwszą kadencję PiS wygrał głównie dzięki straszeniu wpuszczeniem przez PO imigrantów, obiecywaniem 500+ i innej kiełbasy wyborczej oraz na wytykaniu afer rządów POPSL,

Drugą kadencję wygrali bardzo drogą kiełbasą wyborczą, kolejnymi plusami i szczęściem, że była bardzo dobra światowa sytuacja gospodarcza więc było z czego kupować głosy, przy czym nie mieliśmy niemal żadnej liczącej się opozycji

Trzeciej kadencji moim zdaniem nie wygrają, albo wygrają ledwo ledwo, co będzie podważane, oraz
  • Odpowiedz
@bn1776: mi się wydaje, że Gowin... może być dogadany z PO, w końcu to jest jego macierzysta partia, gdzie zawsze coś znaczył, dostawał ministra, a nawet kandydował na szefa. W koalicji z PiS to on jest podnóżkiem karła :)
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: niestety nadal nie jest kolorowo. Wczoraj ciotka pokłóciła się z moją matką, bo Duda zarabia grosze na tle innych krajów i jemu ta podwyżka się po prostu należy ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bn1776: mi się wydaje, że Gowin... może być dogadany z PO, w końcu to jest jego macierzysta partia, gdzie zawsze coś znaczył, dostawał ministra, a nawet kandydował na szefa. W koalicji z PiS to on jest podnóżkiem karła :)


@Sekularyzacja: możliwe, oby się odciął od Kaczyńskiego, choć wątpię czy PiS łatwo wypuści jego posłów, pewnie już naobiecywali stołków w SSP w zamian za zostawienie Gowina dla PiSu
  • Odpowiedz
Jest jeszcze kilka takich plusów, najważniejszy, moim zdaniem, to, to jak pięknie kościół się na tym wszystkim #!$%@?. To już równia pochyła i nie ma drogi powrotu.


@chanoja: PO przejmie władzę, stwierdzi że PiS robi kreatywną księgowość, będzie kilka pokazowych komisji śledczych bez efektów, powiedzą że nie ma pieniędzy na zobowiązania socjalne wymyślone przez PiS, po czym podniosą podatki jeszcze wyżej niż nowy ład. Przez 4 lata swoich rządów będą mówić
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: ja się obawiam że nie ma nadziei - większość ludzi jednak nie jest w stanie wyciągnąć kilku prostych wniosków nie mówiąc o myśleniu logicznym. Nawet jak rządy pisu się skończą to ci ludzie (elektorat) dalej będą żyć w tym kraju, wśród nas
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: 1000+ na dwa bombelki, niech stracą nawet i 500 zł dzięki podwyżkom - i tak są na plusie. Emeryci natomiast zrobili interes życia, za 80zł miesięcznie (13 ema) płacą na pewno więcej na wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Chciałbym aby nastąpił odwrót, ale u nas bardzo łatwo kupuje się ludzi za ich pieniądze. Pis jeszcze spokojnie dwie kadencje pojedzie na większości. Chyba że coś srogo jebnie i bezrobocie będzie dwucyfrowe
  • Odpowiedz