Wpis z mikrobloga

Właśnie szukam własnego mieszkania do wynajęcia, tym samym przygotowując się do 10 przeprowadzki. Pomimo bogatego doświadczenia w pakowaniu rzeczy w kartony, mam ogromny rzyg patrząc na jakieś chowy klatkowe dla ludzi w cenie 1500+300+250 za 18 metrów. Miruny przeglądające te rakotwórcze anonse i zastanawiające się, czy już wszystkich pogrzało i skąd wziąć hajs na deweloperskie fanaberie - jestem z Wami. #krakow
  • 12
@KromkaMistrz ciekawe w sumie. Jak myślisz, z czego to wynika?

Nie mam problemu z zapłaceniem więcej, albo zdecydowaniem się na mikrokawalerkę, pod warunkiem, że cena będzie adekwatna do proponowanej jakości.

Mam wrażenie, że niektórzy próbują opchnąć nawet schowek na szczotki, byle się dorobić. Chciałabym się zatrzymać gdzieś na dłużej i nie uprawiać miejskiej nomady, po wyzwoleniu z życia w komunie z innymi ludźmi, móc wywalać cycki na wierzch po przekroczeniu progu mieszkania,
@chodzmywdeszcz: To jeśli możesz sobie pozwolić, wrzuć sobie filtr 2 pokoje do 2500 - niebo a ziemia. Osobiście uważam ze poniżej 1800 ciężko cokolwiek sensownego znaleźć. Tez zależy od lokalizacji. A z czego to wynika? Nie wiem, sam się zastanawiam i będę musiał o tym pogadac z ludźmi co się na wynajmie znają :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chodzmywdeszcz: przecież już dawno śmiałem się z ogłoszeń gdzie kawalerka była droższa od 2pokojowego xD szukasz logiki od wynajmujących? XD czekaj aż studenci powynajmuja i od października czy listopada się coś pozwalania

Edit
Co do ilości oraz dysproporcji to bierze się z tego, że dużo osób chce mieszkać samemu albo jako para. Kawalerki są idealne. Poza tym. Kawalerke szybciej kupić niż 3-4 pokojowe.
@MrTukan you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one () a tak serio to dopiero moment, w którym zdajesz sobie sprawę z bycia chodzącym bankomatem jest najbardziej trzeźwiący. W tym momencie przybijam Ci zaległą piąteczkę. I za edit również - nie popełnię już tego błędu xd
Lokalizacja jest kluczowa fest. Ja za 48m2 (dwa pokoje, oddzielna kuchnia, łazienka z wanną i balkon) place 1650 zł. A że do pracy jeżdżę godzinę, np coś za coś...