Wpis z mikrobloga

wczoraj i na mnie i na starszego brata spadla fala krytyki od rodzicow czemu my jeszcze nie zrobilismy wnukow (ja 25lvl, brat 35lv, obaj jestesmy w kilkuletnich zwiazkach. Jako argumentu uzywamy, ze dzieci to se zrobimy jak bedzie nas stac, czyli gdy bedziemy w stanie spelniac marzenia gowniaka, albo po prostu zapewnic mu godny byt

matula powiedziala ze przeciez niczego nam nie brakowalo bo chodzilismy najedzeni i ubrani
jak spytalem na jakie zajecia bylem zapisany, na ilu koloniach bylem, jakie miejsca na swiecie i w polsce zobaczylem i czemu inne dzieciaki #!$%@? nutelle i mialy najki to wyszla i wrocila ze lzami w oczach #!$%@? i powiedziala ze koniec tematu X D
#rodzice #logikamojejstarej #smutnazaba #polska
  • 468
jak spytalem na jakie zajecia bylem zapisany, na ilu koloniach bylem, jakie miejsca na swiecie i w polsce zobaczylem i czemu inne dzieciaki #!$%@? nutelle i mialy najki to wyszla i wrocila ze lzami w oczach #!$%@? i powiedziala ze koniec tematu X D


@tozalezyogunie: może rzeczywiście nie powinieneś mieć dzieci, tak będzie lepiej dla wszystkich XD
@tozalezyogunie wstawiłeś XD na koniec wpisu, co oznacza, ze traktujesz to prześmiewczo, ale widać, że nie bardzo ogarniasz używanie emotek XD

To nie jest mówienie ludziom prawdy, tylko pustacka krytyka swojej mamy, że nie była bogatsza, I że zrobiła błąd rodząc cie. Oceniłeś jej role jako rodzica przez pryzmat rzeczy wyłącznie materialnych, tak jakby to spelnianie zachcianek i marzeń dzieci było ostatecznym celem rodzicielstwa. Fakt, że nie masz jakiejkolwiek empatii i nie
Jeśli twój brat w wieku 35 lat nie stać na to by zapewnić godny byt osobie ekstra w rodzinie to coś poszło nie tak. Ty masz jeszcze czas.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Zdajesz sobie sprawę że po 30 można być nadal wartościowym członkiem społeczeństwa i się rozwijać? W tym wieku ludzie zakładają własne firmy, inwestują. To nie jest dobry czas dla dzieci, nie tylko dlatego że biznes może nie wypalić ale również dlatego że
Zdajesz sobie sprawę że po 30 można być nadal wartościowym członkiem społeczeństwa i się rozwijać?


@janneq216: A gdzie ja twierdzę, że nie można? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo chyba masz problemy z myśleniem.

To nie jest dobry czas dla dzieci


@janneq216: To bardzo dobry czas na dzieci.

że może nie mieć czasu na dzieci.


@janneq216: Wiesz kiedy się ma dużo czasu dla dzieci? Na emeryturze. Można robić karierę
@janneq216 debili to sobie szukaj w domu rodzinnym, myślę że trudno nie będzie. Rozumiemy co chciał wytłumaczyć, ale to nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi i sposób w jaki to zrobił. Jak już pisałem, to nie finanse są dla niego przeszkodą tylko niedojrzałość emocjonalna co pokazuje ten wpis. Ty masz widzę, ten sam problem jak wyzywasz ludzi od uposledzonych na podstawie jednego zdania wyjętego z kontekstu. Wracaj pracę domową odrabiać.
@tozalezyogunie Moi rodzice mają podobne podejście, niestety według nich wychowanie dziecka jest jak hodowla zwierząt. Jedzenie i dach nad głową zapewniony, to już wychowany. Powiedziałem że będąc dzieckiem nic nie widziałem, ani gór, ani morza, to tylko usłyszałem... "teraz cie stać, to sobie jedź". Nic dziwnego że człowiek ma #!$%@?ą psychikę, niską samoocenę i brak pewności siebie jak był "wychowywany" przez takich ludzi.
@tozalezyogunie sprawiłeś jej przykrość bo pokazałeś że mimo że się starała żeby było wam dobrze to nie starczyło bo nie było wycieczek ani nutelli na stole

Ja od 16 roku życia po szkole #!$%@?łem w robocie bo byłem biedakiem i matce było przykro że bierze ode mnie pieniądze na jedzenie żeby nie pożyczać od sąsiadów i nigdy bym jej nie wygarnął ze niepotrzebnie mnie rodziła

Ona wie że chce swojemu dziecku zapewnić
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kutwa_sprytny:

Teraz wiem ze sami stawiamy sobie wymagania opóźniając rodzicielstwo natomiast już teraz źle mi z faktem ze mój syn będzie miał 25 lat i ojca emeryta


Jedni żałują że zrobili dziecko za wcześnie i stracili najlepszy czas w swoim życiu, inni płaczą że zrobili dziecko za późno i im smutno bo będą wtedy "starzy". Tylko nie wiem jak ty policzyłeś że będziesz już emerytem. Pracujesz na państwowej posadzie? Bo jeżeli
@tozalezyogunie:
Krytykując w ten sposób rodziców postaw się na ich miejscu i czasie kiedy się wychowywali. Żeby czasem kiedyś twoje wnuki Ci nie wypomniały że nie dostały od dziadka nigdy latającego samochodu. Przykre, bo w latach 90 każdy w Polsce klepał biedę.