Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vladimir_Kotkov: Jak chcesz się pobawić w łucznictwo od podstaw to ja bym polecał jednak łuk klasyczny. Bloczkowy mimo iż jest celniejszy i mocniejszy to w zasadzie robi wszystko za Ciebie i nie nauczysz się na nim dobrze strzelać. Ja bym najpierw nauczył się klasyka, a potem ewentualnie przerzucił się na bloczek chociaż i to nie koniecznie. Łuk bloczkowy jest bardziej sprzętem użytkowym i lepiej się sprawdza "w polu", ale w Polsce
@Vladimir_Kotkov: łuk bloczkowy jest spoko na start, tak samo jak łuk klasyczny, tylko jest dużo droższy. Na pewno nie pakuj się w chińszczyznę typu poe lang, bo to nie ma z łukiem bloczkowym nic wspólnego.
Najlepsze na start są markowe modele przeznaczone właśnie dla początkujących, bo mają duży zakres regulacji siły i długości naciągu. Dla kogoś kto jeszcze nie wie co dla niego będzie najlepsze to jest idealne. No i ma
@Vladimir_Kotkov: Polecam też grupy na FB, Poradnik Łuczniczy, Targowisko Łucznicze(czasem się dobre perełki trafiają), Kalendarz Łuczniczy. Możesz tam gdzieś dać znać skąd jesteś i czy nie ma jakiejś też mniej oficjalnej grupki łuczniczej albo miejsca gdzie się ludzie zbierają. Kluby klubami ale są też mniejsze stowarzyszenia, które nie są dobrze skatalogowane.
@Vladimir_Kotkov: Najlepiej zawsze poszukać łuczników w swojej okolicy. Jest coraz więcej amatorskich klubów i coraz łatwiej znaleźć kogoś, z kim razem można postrzelać. Jeśli nie masz takiej możliwości to zostaje znalezienie bezpiecznego terenu (najlepiej z wałem ziemnym na końcu) i szycie w samotności.

Co do łuku, to sporo zależy od budżetu, jaki na ten cel chcesz czy możesz poświęcić. Jeśli chcesz jak najtaniej, to polecam bloczek myśliwski Sanlida Dragon X8 -
Bloczkowy mimo iż jest celniejszy i mocniejszy to w zasadzie robi wszystko za Ciebie i nie nauczysz się na nim dobrze strzelać

Łuk bloczkowy jest bardziej sprzętem użytkowym i lepiej się sprawdza "w polu"


@franaa: xD co za głupoty.