Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie wybrać drona, który jest:
1. Nie gorszy od DJI Mini
2. Poniżej 3k

Obecnie jestem zdecydowany na "DJI Mini" nie "DJI Mini 2" z powodu małych różnic technicznych, ale o przewadze DJI Mini 1 oprócz niższej ceny decyduje również otwarte SDK, którego brakuje DJI Mini 2 a #programowanie here więc pewnie będę chciał podłubać.

Zastosowanie: polatać czasem, nagrać film z wycieczki, ogólnie do zabawy i amatorskich zastosowań.

edit:
Szczególnie proszę o wypowiedzi osób które miały do czynienia z jedynką (DJI Mavic Mini):
Jakie szczególne wady zauważyliście w tym dronie? I czy wart jest on swojej ceny? (combo nowe 1800zł w x-kom)

#drony #dron #dji #djimini #djimini2 #pytaniedoeksperta
  • 20
"DJI Mini" nie "DJI Mini 2" z powodu małych różnic technicznych


@passage: to dziwne bo szukając drona czytałem opinie i wszystkie były na mocny plus dla "dwójki" sam ocusync robi robotę a jeszcze mamy lepszą kamerę, lepszy kontroler i mnóstwo innych rzeczy. Ale moja opinia mało ważna bo to mój pierwszy dron
@passage: nie ma małych różnic technicznych, są raczej duże. Szczególnie zasięg - jedynka ma naprawdę sporo problemów.
Co do SDK - DJI już ludziom odpisuje, że będzie w wersji 5.0 w okolicach września. Sam czekam na SDK dla A2s.
@mustafas00: też tak uważam, ale kup teraz baterie do A1... na plus Aira jest kamera i SDK z niewyciętymi waypointami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mustafas00: chodzi właśnie o to, że dzięki SDK niezależni programiści mogą pisać dla drona programy. Air1 i mini1 go miały, air2 dostał z rocznym opóźnieniem, air2s i mini2 jeszcze nie mają więc nie można korzystać z litchi itp. na dodatek air2 nie obsługuje w SDK waypointow więc litchi nie ma wszystkich funkcji (jest inna płatna aplikacja która sobie z tym radzi)
@passage: Jeżeli chcesz kupować to nie bierz podstawowej wersji. Nie warto. Bierz z dodatkowymi bateriami. Na jednej latasz około 20 minut. Wrażliwy jest na gubienie sygnału. Zależy w jakich warunkach latasz. Na polu osiągałem coś ponad 2 km zasięgu ale to było w lini prostej
@passage: to co z tego że mavic air jest stary, skoro przewyższa sprzętowo mm1 i mm2? Mavic Air jest lepszy niz MM 1 i MM2
Zaczynając od najsłabszych ze stajni DJI (subiektywna opinia)
DJI Tello
DJI Spark
DJI mini 1
DJI mini 2
DJ Mavic Air
A potem cała reszta, ale to już poza Twój budżet. Pozdro
@passage: Ogarnij jeszcze jak to jest obecnie z przepisami. Ja bym brał mini. Ja wypowiem się jak latałem po polach, w koło turbin wiatrowych. Przy dalszy zasięgu gubił zasięg, tylko zaczął wracać do momentu aż będzie mieć zasięg. Latałem rozważnie i nifdy mnie żaden problem nie spotkał. Koniecznie kupić wzmacniacz sygnału
@passage:
Zależy czego szukasz.
Ok, daj znać w każdym razie co kupiłeś, jestem pewien że z obu dronow będziesz zadowolony, które byś z nich nie kupił.
Na plus mavic mini 2 jest zoom
jego waga oraz to że jest cichszy i można na nim dłużej latać.
Na plus mavic air są automatyczne tryby lotów. Możesz zaznaczyć obiekt, człowieka, samochód, albo krowę xD i dron będzie za tym podążał, niestety brak tego
@mustafas00: ostatecznie kupiłem mini 2, latam od wczoraj, niesamowite urządzenie, tyle teraz mogę powiedzieć. Jeśli wyjdzie SDK to fajnie, jeśli nie, to i tak fajnie bo chyba szybko się nie znudzi ( ʖ̯)

@Fritzowski: Zdałem online A1 + A3, A2 zdaję jutro. Na razie boję się latać w terenie zabudowanym. Dzięki za pomoc!