Wpis z mikrobloga

Z cyklu: Polaczkowo w pigułce i Polnische Wirtschaft . W bloku, gdzie mieszkam są dwie windy. Na początku roku spółdzielnia wymieniła jedną z nich na nową. Nową, czyli otwierane automatyczne drzwi i przestronna. Stara to jeszcze relikt PRLu. Spółdzielnia miała hajs tylko na wymianę jednej. Niby wszystko jasne, ale nie do końca. Stara winda *domyślnie* przyjeżdża jako pierwsza. A cała rzesza mieszkańców, w tym dziadki z wózkami na zakupy, matki z dziećmi, ludzie z rowerami, większymi torbami itp. chcą jeździć tą nową, więc gdy przyjeżdża stara, to puszczają ją na ostatnie piętro i wzywają nową. Efekt: w godzinach szczytu trudno o jakąkolwiek windę i czeka się na dowolną po nawet 5 minut. A rozwiązanie jest banalne. Nową trzeba było zrobić jako domyślną, wówczas ci, którym wszystko jedno nie mieliby problemu ze złapaniem tej starej. Organizacyjnie naprawdę bliżej nam do wschodniej dziczy, Ukrainy i Rosji niż Zachodu, gdzie co prawda głupota narasta (ideologia, uchodźcy itp.), ale jednak od strony efektywności i wspomnianej organizacji biją nas na głowę.

#polska #organizacja #p0lak #bekazpodludzi #patologiazmiasta #gorzkiezale
k.....t - Z cyklu: Polaczkowo w pigułce i Polnische Wirtschaft . W bloku, gdzie miesz...

źródło: comment_1628436970mAsg8K9E8dpSNuxsxQ7tJJ.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karol-t: mieszkasz tam to masz na to wpływ. O ile nie wynajmujesz to już zupełny. Wystarczy powiadomić o tym wspólnotę, zarząd czy kogo tam masz i działać zamiast pisać to w necie. Ciebie właśnie też #!$%@? wschód, zamiast rozwiązać problem odpisujesz go i jesteś oburzony.
Ciebie właśnie też #!$%@? wschód, zamiast rozwiązać problem odpisujesz go i jesteś oburzony.


@BajerOp: Mylisz się. Dzwoniłem do prezesa spółdzielni od razu, gdy zorientowałem się co i jak. Powiedział "tak prosto się nie da". Potrzebne są konsultacje, cała procedura, w wuj papierkologii. Nie mam czasu ani chęci na zajmowanie się takimi pierdołami w przypadku, gdy sprawa jest oczywista a jej rozwiązanie to wezwanie ciecia od wind i przeprogramowanie tego w 10