Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...

źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg

Pobierz
  • 517
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@volion: dziwnym trafem takie podniesienie mandatów akurat w czasie kiedy rząd w każdym miejscu podnosi podatki xd
I niech jeszcze raz ktoś z policji albo polityków powie, że mandaty nie służą łataniu budżetu

@kapazgon: biorąc pod uwagę oznakowanie na drogach i Wyszkolenie policji w aspekcie pomiarów prędkości (nieumiejętność obsługi, brak szkoleń, mierzenie prędkości niezgodne ze specyfikacją urządzeń albo samo urządzenie nie powinno mierzyć prędkości, mierzenie prędkości z "budki dla psa"
  • Odpowiedz
dobrze pokazuje na czym zalezy w obu krajach. Niemca jak i kazdego bardziej zaboli ze straci prawkk przez punkty czy zakaz prowadzenia.

A w Polsce do podreperowania budżetu. Jak kogoś stać to może szalec na ulicach, byleby tylko zapłacił.


@BSn9jBwxuhBXN: Tylko, że ilość punktów karnych też wzrośnie tak samo jak wzrasta ilość wysrywow liberałow broniących piratów drogowych.
  • Odpowiedz
@bn1776: dlatego trzeba wprowadzić zautomatyzowaną kontrolę jak odcinkowy pomiar prędkości, bo jest najbardziej uczciwy. Zresztą pozwoliłby na nieunikalnoś kary, zwłaszcza gdyby miejsce pomiaru nie było oznakowane.
  • Odpowiedz
@qwarqq: MAŁO POWINNI ROZSTRZELIWAĆ NA MIEJSCU ZA PRZEKROCZENIE O 10 KM/H A ZA 0,21 PROMILA NA NIESKALIBROWANYM ALKOMACIE RODZINA OD RAZU DO ŁAGRU.

A tak serio może wszyscy miłośnicy wysokich mandatów niech się najpierw zastanowią czy nie warto najpierw ogarnąć no nie wiem choćby WIECZNY I POWSZECHNY BURDEL Z OZNAKOWANIEM DRÓG a o takich głupotkach jak buszmeńskie metody pomiarów prędkości przez policję które potem przyklepują WOLNE SĄDY już nawet mi się
  • Odpowiedz
@volion: p0lskie podejście do tematu po raz kolejny.
Zamiast skupić się np. na pomiarze odległości między pojazdami na drogach szybkiego ruchu i autostradach czy wyprowadzeniu policji i fotoradarów na drogi w miejsca niebezpieczne, to podkręcają wysokość mandatów i fajrant.

Co bardziej zaboli pajaca drogowego siedzącego ludziom na zderzakach: 3 mandaty po 200 PLN z 30km przejażdżki autostradą, czy GROŹBA mandatu 1k PLN, których nigdy nie dostanie?

To nieuchronność kary powinna być
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
No i mimo wszystko w Polsce jeździ się najgorzej, a najciężej zdać te prawko . ( ͡° ͜ʖ ͡°) O tirowcach już nie wspomnę bo to inne stadium umysłowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kapazgon: widać od razu że nigdy nie byłaś za granicą. Niemcy jeżdżą jak chcą i znaki traktują najwyżej jako sugestię, a np Włosi to potrafią trąbić na ciebie jak jedziesz
  • Odpowiedz
@apee: popieram w pełni.

Dla @szyna18 i @volion dodałbym, że nasze ratio wypadków samochodowych i ogólny styl jeżdzenia Polaków z nadmierną prędkością sprawiają, że w moim mniemaniu porównywanie zarobków względem kary jest tylko jednym z czynników. Wszak temat nadmiernych prędkości jest wałkowany od 20 lat i obywatele PL mieli czas się nauczyć jak one działają.
Mam nadzieję, że dalej będziemy zwiększać skuteczność wyłapywania piratów i mityczna nieuchronność kary w parze z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@volion: trzeba z górką ustalić, za 10 lat te kwoty będą miały 2x mniejsze znaczenie. No chyba że powinni je odnieść do średniego wynagrodzenia to wtedy automatycznie by się zmieniały
  • Odpowiedz
@volion: @szyna18: gnije z tych wszystkich drogowych nazistów, od razu wieszaliby za jakiekolwiek naruszenia przepisów drogowych a nie rozumieją że surowość kary nigdy nie sprawia że występków jest mniej, a debile na drodze zawsze byli, są i będą
  • Odpowiedz
@volion zakaz prowadzenia pojazdów u nas by się nie sprawdził, bo jak widać po doniesieniach medialnych - nawet ludzie z zakazem (a nawet kilkoma zakazami jednocześnie) regularnie sobie jeżdżą. Polak musi dostać po kieszeni, aby zabolało. Sprawdź sobie np. taryfikator na Słowacji. Tam policjant może nałożyć nawet mandat 650 euro, który musi być płatny gotówką na miejscu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bn1776: Nie wiem w sumie o co Ci chodzi, ale tak czy siak jestem za surowym karaniem kierowców za złamanie przepisów w strefie zamieszkanej.


@kapazgon: nie kliknęło mi się cytowanie, odnosiłem się do mandatów i jazdy po Holandii, może się tam jeździ przyjemnie, tylko do porównania dołożyłbym jakość infrastruktury i podejście policji jeśli masz możliwość takiego porównania bo jak pisałem oznakowanie w Polsce pozostawia wiele do życzenia i wyszkolenie i
  • Odpowiedz