Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...

źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg

Pobierz
  • 517
  • Odpowiedz
I dobrze, debili tym bardziej drogowych (!) trzeba piętnować. :)) W Holandii było 6-10e za 1 km/h, oh jak przyjemnie i kulturalnie się tam jeździ


@kapazgon: Dobrze i przyjemnie się tam jeździło, bo masz dobrze rozbudowaną sieć autostrad.
  • Odpowiedz
@szyna18:

to może od razu strzał w potylicę w ramach piętnowania?

jeśli ktoś jest jednym z tych debili #!$%@?ących po ulicach jak po torze wyścigowym, to tak jak najbardziej jestem za strzałem w potylicę na miejscu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@RozbrykanyKartofelek: Janosik nie załatwi ci wszystkiego - nagrań z kamerek wrzucanych do sieci i wysyłanych na stopagresjidrogowej@, nieoznakowanych radiowozów, kamer monitoringu które coraz częściej wyłapują jazdę na czerwonym itp. Po pierwszym nowym mandacie przekalkulują to. Ja w to wierzę i mam taką nadzieję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Monke:

No nie wiem czy w ten sposób uzbierają 5-10-15 mld, mandat za przekroczenie o 10km/h będzie niski i musieliby je taśmowo wystawiać


Popatrz na ilość artykułów i filmików odnoście używania przez policję ręcznych urządzeń do pomiaru prędkości, skoro nawet stojący budynek porusza sie wg urządzenia z 20 kmh to żaden problem nabijać takie mandaty taśmowo w dziwnych miejscach.

I własnie taka sytuacja mnie ucieszy bo ja w zabudowanym jadę przepisowo
  • Odpowiedz
Oj, większość ludzi wypowiadających się, że w Polsce jeździ się najgorzej pewnie poza krajem jeździła w Czechach i to 50km od granicy. W Polsce są jedne z najgorszych warunków do jazdy ale zapraszam w takim razie do Hiszpanii czy do Włoch by zobaczyć co to uciążliwa jazda
  • Odpowiedz
a aktualny taryfikator to z kiedy jest? jak ktos przekraca predkosc o 30km/h to raczej sie nie zagapil tylko #!$%@? tak zawsze
  • Odpowiedz
@Herubin: Miałem w życiu kilka kolizji, jak nie było potrzeby to policja nie była wzywana. A jak się boisz o takie sytuacje które wymyślasz to zainstaluj kamerkę i będziesz miał dowód, że zahamował bez powodu. Albo utrzymuj bezpieczną odległość która pozwoli na reakcję w czasie.
  • Odpowiedz
to tak jak najbardziej jestem za strzałem w potylicę na miejscu ¯_(ツ)_/¯


@TransplciowaMamaModeracji: to akurat nie trzeba, kilka dni temu w Krakowie na Bora-Komorowskiego jakiś oskarek w nowym Porsche zdecydował że burza z gradem przy widoczności 10m to świetny pomysł na #!$%@? ~250kmh, #!$%@?ł się na drzewie jak harmonijka i zginął na miejscu
  • Odpowiedz
@rabarbarowyStraznik: Ale chodziłeś na fizykę i wiesz skąd się bierze pomiar budynku 40km/h prawda? Na aucie tego się zrobić nie da, bo jego długość na to nie pozwala i jedzie równolegle do ciebie, a nie prostopadle.
  • Odpowiedz