Wpis z mikrobloga

XD #heheszki jak u Barei.
#budownictwo
#ciekawostki #arabiasaudyjska #burjkhalifa #gruparatowaniapoziomu

Burj Khalifa has 163 floors that qualify as habitable floors. It has been designed so that it is capable of catering to 35,000 persons at any given time. Considering that all these persons are well fed, the human waste (solid waste) they produce amounts up to 7,000,000 grams per day. Considering the fact that water is used to drive the solid waste through miles of piping system, we have a total of 15 tonnes of sewage per day.

This means that sometimes the truck has to remain in queue for more than 24 hours before it gets a chance to dump the waste. It is quite shocking to see such an underdeveloped approach to sewage system in a city as modern as Dubai. Also considering the amount of money they have available along with some of the brightest minds, one would have never thought there would be no developed sewage system
Kosciany - XD #heheszki jak u Barei. 
#budownictwo 
#ciekawostki #arabiasaudyjska #...

źródło: comment_1628590722kx3PanWMUog7HwDce73nI8.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
Pracowałem na oczyszczalni ścieków w Dubaju. Nie wiem czy faktycznie Burj Khalifa nie ma żadnego systemu transportu ściekow ale faktycznie, ilość ciężarówek stojących codziennie w kolejce na oczyszczalnie była zaskakująca - myślę, że można mówić o 2km przynajmniej.
  • Odpowiedz
@Kosciany: Taki trochę OT, ale jestem ciekawy po co ludzie jeżdżą na wakacje do Dubaju. Przecież to wszystko jest sztuczne, bez żadnej historii, na dodatek zostawiasz kasę u Arabów i jeśli nie chcesz siedzieć cały dzień w hotelu męczysz się z gigantycznymi upałami (40 stopni+ dzień w dzień).
  • Odpowiedz
@Pieron: Może kolega jest nowy, ale w inżynierii środowiska gramy są często podstawową jednostką. Tony wyraża się wtedy jako Mg - megagramy, np. roczne generowane zanieczyszczenia w elektrowni.
  • Odpowiedz
@CyrekLax: Wydaje mi się że doskonale wiedzą o tym, że ropa się skończy i to w kilkudziesięciu następnych latach, a poza ropa z której się utrzymują nie mają za wiele do zaoferowania, dlatego rozpoczęli inwestycje w turystykę stworzenia miasta "bogaczy" w którym mieści się najwyższy wysokościowiec świata, co dodatkowo przyciąga ludzi do zwiedzania. W ramach ciekawostki za to powiem, że oryginalna nazwa owego wysokościowca miała zwać się Burj Dubai, jednak podczas
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kosciany: Wygląda na to, że musieli w tym projekcie maczać swoje nieczyste paluchy genialni hinduscy inżynierowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz