Wpis z mikrobloga

Ignorant hir, który chciałby kupić sobie trochę uncji srebra (w ramach dywersyfikacji)
- W sklepie jak widzę mogę kupić uncje srebra lub kilka na raz (tj. im więcej na raz tym taniej) Jak natomiast to wygląda ze skupem? Równie dobrze mogliby wymagać ode mnie sprzedać kilka na raz aniżeli pojedynczą sztukę, żeby nie stracić na tj. pojedynczej sprzedaży.
- Jak wygląda sprawa z producentami? Czy jest jakaś różnica od którego biorę?
- Jaki jest "sens" kupowania ułamków uncji? Tj. 1/2, 1/4, etc? Czy 1 pełna uncja nie powinna być po prostu najnormalnieszym zakupem?
- Co to za motyw, że na niektórych widzę napis z "1,5 euro"?
- Jaka jest opinia z uncjami złota czy innych (platyna, pallad)?

#srebro #inwestycje #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
Jak wygląda sprawa z producentami? Czy jest jakaś różnica od którego biorę?


@wielkaberta: Raczej większość mennic ma w ofercie metale od znanych producentów, więc powiedziałbym, że nie ma to znaczenia.

Jaki jest "sens" kupowania ułamków uncji? Tj. 1/2, 1/4, etc? Czy 1 pełna uncja nie powinna być po prostu najnormalnieszym zakupem?


@wielkaberta: imo tak, jednouncjowe monety to najrozsądniejszy zakup

Co to za motyw, że na niektórych widzę napis z "1,5
  • Odpowiedz
Raczej większość mennic ma w ofercie metale od znanych producentów, więc powiedziałbym, że nie ma to znaczenia.


@fegwegw: raczej więkość dilerów ma w ofercie metale od znanych mennic. Niech się od razu uczy kto jest kim.
  • Odpowiedz
raczej więkość dilerów ma w ofercie metale od znanych mennic. Niech się od razu uczy kto jest kim.


@rouli: no, generalnie o to mi chodziło właśnie.
  • Odpowiedz
@wielkaberta: Ze sprzedaniem srebra jest tak sobie:
- niektorzy sprzedawcy tez skupuja ale nie probowalem tego (i za cene spot).
- po cenie normalnej ciężko opchnąć, ludzie wola kupic ze sklepu niz od randoma z internetu, najlepiej żeby byly bez milkspotow.
- zgaszalo sie do mnie na allegro 2 ludzi co chcieli kupic każdą ilosc w dowolnym stanie ale po cenie spot.
- lombardy pewnie ponizej spot nawet skupują.
  • Odpowiedz