Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ma tu ktoś instalację Staga? Używałem bez żadnych problemów przez 3 lata, wymyśliłem sobie przegląd LPG.

Po odebraniu auta i przejechaniu kilku kilometrów poniższy obrazek. Zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że jak się świeci na czerwono to jest rezerwa. Do tej pory jak się kończył gaz to piszczało.

Czy zaktualizowali jakiś sterownik i teraz to inaczej wygląda czy to jakiś gazowy 'check engine'?

#motoryzacja #gaz #lpg #pytanie
zolcix - Ma tu ktoś instalację Staga? Używałem bez żadnych problemów przez 3 lata, wy...

źródło: comment_1628783964AL91dy94TLIJXjSQm6Ox1f.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@zolcix: tak, schodzą zielone i zostaje czerwone całe i nagle kwiczy :) ja na rezerwie zrobie jeszcze sporo km, ale to przez to że te czujniki zielonych kresek są mało wiarygodne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zolcix: @kocot: można to wyregulować w programie, tzn progi przy których pokazuje kolejne kropki. Interfejsy nie są drogie, sam program intuicyjny i żeby było dobrze to trzeba się niestety samemu pobawić, np przejechać 50km i ustalić pierwszy próg, 100 drugi itd. Plus można sobie mapkę doregulować idealnie co też trudne nie jest, a gaziarzom się nie chce/nie mają czasu.
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: @MMaros: @zolcix: Da się kalibrować bez interfejsu tylko przed tankowaniem trzeba zgasić samochód jednocześnie trzymając przycisk przełącznika. Tylko też różnie to może wyjść.

Zresztą stagi od seri Q to jeszcze mają taki bajer jak pokazywanie poziomu gazu na podstawie spalania a nie rzeczywistego poziomu gazu (podobnie mają np. citroeny z benzyną że tylko po tankowaniu odczytuje a dalej opuszcza wskazówkę na podstawie wyliczonego zużycia paliwa).
I jeszcze jak
  • Odpowiedz
@Sm3rf1k: poprzedni właściciel montował, nie przeszkadza mi. W sumie jak tak pomyśleć mógłby być gdzieś schowany ale nie zwracałem na to wcześniej uwagi. Swoją drogą bardzo popularne miejsce na montaż przycisku gazu w 9-3.
  • Odpowiedz