Wpis z mikrobloga

#krakow #turystyka #podroze #podrozujzwykopem
Jadę na tydzień do Krakowa na urlop. Oświęcim Wieliczka zakopane bukowina Tatrzańska. Byłem już kilka razy w Krakowie więc cały standard znam.
Podpowie mi ktoś co można by zobaczyć mniej standardowego niż rynek zamek. Interesują mnie jakieś muzea zamki średniowieczne lub jakieś małe fajne pałace w okolicy Krakowa.
Dodatkowo jakby ktoś polecił fajna knajpkę obiadowa gdzie można by się stołować w 3 osoby(jemy wszystko) i nie wydać 200zl za każdym razem :-P nie musi być centrum.
Może nawet jakieś lokalne dobre burgery lub coś w te mańkę.
Przejrzałem neta i mniej więcej ogarnąłem co i jak w okolicy Zwierzynieckiej. Ale wiadomo wszystkiego w necie nie ma.

Dzięki za pomoc :-)
  • 14
@yawa: Tu lista z mojego wyjazdu do Krakowa, przeklejam z Excela więc tak trochę nie wygląda jak powinna ;)

miałem też rozpiske kiedy co otwarte i kiedy co darmowe i warto sobie taką zrobić ;)
+ zwiedzanie z tymi żółtymi parasolami jest spoko
listy restauracji niestety nie mam zachowanej :/ ale tutaj był spoko humus
Hummus Amamamusi

1
Teatr Juliusza Słowackiego
31
Stare Miasto
2
Adam Mickiewicz Monument
32
Sukiennice
3
@yawa: Ojcowski Park Narodowy i wędzone tamtejsze pstrągi. Kraków, Skałki Twardowskiego i "Beef Burger", genialne burgery. W Bukowinie "Karcma u Wróbla" i pizzeria "Rozetka". Niedaleko w Murzasichle "U Góralki".
Z Bukowiny masz niedaleko do Jeziora Czorsztyńskiego ok 30 km. Ścieżka rowerowa dookoła, 2 zamki, statek po jeziorze i fajne gastro.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yawa: jak będziesz w Wieliczce to zawiń do Karczmy pod wielką solą- pyszne jedzenie, a że porcje ogromne to można spokojnie brać 1 na 2 osoby.