Wpis z mikrobloga

Czemu sekcje komentarzy na portalach społecznościowych wyglądają jak zeszyty dzieci z klas specjalnych? Ludzie wrzucają sobie jakieś emotikonki, serduszka. Zero treści, nie mówiąc już o jakiejkolwiek konstruktywnej krytyce, anegdocie, pochwale, cokolwiek co nie byłoby pustą treścią. Przespałem ten moment kiedy internet stał się śmietnikiem.

#kiciochpyta #facebook #instagram
  • 11
Przespałem ten moment kiedy internet stał się śmietnikiem.


@ZasilaczKomputerowy: Tak, to były piękne czasy, gdy skomplikowane analizy były przedstawiane w przystępny sposób przez MEGATOMKA, czułego Wojtka czy Jasia Śmietanę. Komentarze na onecie były wtedy na wysokim poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko że ludzie produkowali w ogóle jakiś tekst.


@ZasilaczKomputerowy:

Ja nie widzę różnicy w miejscach "ogólnie dostępnych".

25 lat temu, gdy internet nie był powszechny i korzystały z niego jakieś bardziej ogarnięte osoby, to było widać różnice.

Zrób sobie mały eksperyment i wejdź przez WebArchive na jakąś księgę gości sprzed 20 lat. Zobaczysz, że wiele się nie zmieniło. Powiedziałbym, że nawet lepiej teraz jest, bo jest więcej miejsc na poziomie.
Teraz ci wkleją serduszko, albo uśmieszek. Po #!$%@??


@ZasilaczKomputerowy: By wyrazić to co myślą czy czują. Nie każdy też chce pisać publicznie co myśli. Przykładowo jak jakaś kobitka co z nią kręcisz i ci się podoba wstawia zdjęcie to dajesz serduszko, ale w prywatnej wiadomości piszesz jej co myślisz, mówisz jakieś komplementy itd. Z resztą nawet jeśli to nie jest kobitka tylko jakiś twój ziomek no to co mu będziesz zawiłe