Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki, mam takie pytanie odnosnie nowych sposobow #oszukujo dotyczacych #blik

Zona dostala dzis przelew z nieznanego numeru na 400 zeta. Za chwile zaczela do niej tarabanic jakas babka oraz jej dorosly syn, ze przez pomylke wyslali kase bo obecny numer mojej zony kiedys nalezal do jej syna i prosza o przelanie kasy z powrotem. Jako, ze ostatnio sporo sie slyszy o przekretach tego typu zadzwonilismy do banku, opisalismy sytuacje i zostalo zlozone zleceni zwrotu pod warunkiem, ze z banku z ktorego przyszedl przelew przyjdzie oficjalna droga zlecenie reklamacyjne. Przekazalismy zainteresowanym, ze wystarczy, ze zglosza u siebie w banku pomylke i kasa wroci do nich na konto. Zaczely sie grozby z policja i informacje, ze ich bank nie chce przyjac takiej reklamacji a zwrot to tylko nasza dobra wola i mamy kase oddawac. Ostatnio slyszalem o podobnej sytuacji ale nie wiem do konca na czym ten przekret mialby polegac. Ktos spotkal sie z czyms podobnym? Przelewac, czy czekac na oficnalna sciezke z reklamacja z banku nadawcy?
#banki #kiciochpyta
  • 23
@PanKracy582: Wlasnie sie zastanawialem nad tym, czy np nie bedzie takiej akcji, ze ja im przelewam ta kase a oni mimo wszystko zglaszaja reklamacje i dodatkowo ten przelew jest cofniety z mojego banku i maja 800 zamiast 400. Albo dupneli komus kod blik metoda na znajomego na fejsie i zamiast slac do siebie to wala do kogos losowego zacierajac w ten sposob slady? Kij wie, co chwile powstaje nowy sposob, na
Zaczely sie grozby z policja

zwrot to tylko nasza dobra wola

mamy kase oddawac


@hermes600: wybierz jedno xd

Przelew blik na telefon dziala tak, że jak masz jedno konto połączone z numerem telefonu i zawsze na nie będą przychodzić takie przelewy. Jak wiesz, z jakiego numeru to wysłali, to możesz im na ten sam numer wysłać przelew blik i nic nie ma prawa się stać. Przekręty są z normalnymi przelewami na
@hermes600: Tak jak @zyxen mówi ale obstawiam coś innego. Proszą żebyś podał im kod BIK żeby autoryzować transakcje czy ki #!$%@? i wypłacają z bankomatu wielokrotność kwoty.
@hermes600: Siema. Masz troche farta. Kiedys mialem taka sytuacje. Kumpel zwracal mi piec stowek. Tylko walnal sie o ostatnia cyfre w numerze telefonu. Po konsultacji z bankami i gosciem ktory odebral - oczywiscie musial zweryfikowac to co Ty - kase odeslal. Raczej nie da sie tego cofnac w swoim banku. A wg. Prawa bankowego(?) zrobil zwrot. Daj tylko w tytul cos na zasadzie ze to zwrot pomylonego przelewu. Tylko ze u
Proszą żebyś podał im kod BIK żeby autoryzować transakcje czy ki #!$%@? i wypłacają z bankomatu wielokrotność kwoty.


@hermes600: A zwrot chcą na konto czy kod blik do wypłaty z bankomatu? Bo jak z bankomatu to już z daleka śmierdzi wałem (btw. wypłacanie kodem blik z bankomatu jest dla posiadacza a nie dla osoby postronnej).