Wpis z mikrobloga

#humankind #gry

Bardzo fajna gierka. Choć oczywiście z pełną oceną poczekam aż pogram dużej. Jednak kilka rzeczy mi się bardzo podoba. Bardzo fajny system z tym wyborem epok i dziedziczeniem niektórych bonusów. Znacznie bardziej mi się to podoba niż klasyczny wybór nacji w civ.
Druga kwestia to ograniczenie ilością miast. Super. Zawsze w civ miałem potem #!$%@? tych miast, że trudno się to ogarniało.
Podoba mi się to, że jest jakas walka. Wiadomo to taki uproszczony system ale fajny.
Podoba mi się system uraz w dyplomacji. - teraz grając na początku w już neolicie zatakowalem frakcje. Niestety nie udało mi się jej pokonać ale ja długi gnębilem. No i ta nacja tak strzeliła na mnie focha, mimo, że potem chciałem poprawiać relacje, że teraz jako wikingowie rozwalają mi stolicę ( ͡º ͜ʖ͡º).
Dźwięk i szara artystyczna super, z resztą jak w poprzednich grach tego studia.
Imho mogli by tylko mniej się na civ wzorować nawet w tym UI a bardziej na swoich poprzednich grach (endless legends i endless space) no ale rozumiem ta inspiracje civ. Choć uważam, że ich poprzednie gry wcale nie mają się czego wstydzić.
  • 5
@jakub-dolega Z tego co czytałem tylko szpiegostwo nie jest zbytnio rozwinięte? (o ile w ogóle jest?). Trochę szkoda bo lubię szpiegostwo w grach.

Podobna mi się też wpływ kultury na nasz i wymuszanie przez to zmiany Zasad jakie mieliśmy wprowadzone.