Wpis z mikrobloga

@jeb_z_dzidy: jeśli masz jakiegoś mibanda, to pilnuj tętna. Dla mnie utrzymywanie się poniżej 175 (kwestia indywidualna, każdy organizm jest inny) pozwala biec długo. Jeśli przyspieszę, to tętno zwiększa się powyżej tego progu i szybko zaczynam się męczyć. A tak to coś tam przebiegnę. Ew. metodą na oko: biegnij tak, żebyś mógł spokojnie mówić.
@Paczek_w_masle: tylko tętno z nadgarstka jest mocno przeklamane, więc podczas biegu nie ma co na to patrzeć xD Metoda "na oko" jest dokładniejsza i do wyuczenia w 2-3 biegach. Na kilkadziesiąt osob, ktore znam i maja dobre wyniki to zadna nie pilnuje tętna. Nawet te, ktore robia 10km tempem 3:15 i są kozakami.
tylko tętno z nadgarstka jest mocno przeklamane


@Tigermass: często czytam to na mirko, ale ilekroć widzę porównanie odczytu z pasa i z nadgarstka, to nie potrafię znaleźć na tyle dużych różnic, żeby się nimi przejmować. Przekłamania na poziomi 2-3 bpm to nie jest raczej coś czym należy się przejmować.
@Paczek_w_masle: niedawno jechalem ziomkiem rowerami on miband4 ja garmin instinct. Moje tętno 160 i normalnie mowilem on 120 i ledwo oddychał xD Srednie moze jakis tam sens ma, ale chwilowe jest strasznie przeklamane. Bieganie na poziomie rekreacyjnym jest na tyle proste, ze nie ma sensi sobie utrudniac go malo znaczacymi cyferkami. Idzie nawet wejsc na poziom olimpijski nie patrząc na tętno(kolezanka byla, ale odpadla w polfinale)( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jeb_z_dzidy: jak nie biegałeś nigdy to nie zaczynaj od biegania ... bo się wykończysz
@brakmaila: co ty wygadujesz, bieganie jest niewskazane chyba tylko dla przewlekłe chorych. Ogólnie to najlepsza forma aktywności bo roztrenowuje cały organizm. Najlepiej zaczynać od bardzo wolnego biegu lub szybkiego marszu