Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery

Cześć, da się w jakiś inny sposób niż włączenie ERP zapobiec świeceniu się ledów np. na hubie USB, myszce po kliknięciu jak wyłączę komputer?

Pytam bo gdy włączę ERP i komputer jest wyłączony, to pewnie ze względu na OC (XMP) system bootuje się podwójnie (pewnie za pierwszym razem widzi, że ma być OC, więc robi restart z jego ustawieniam).

Niby ani jedno ani drugie jakoś specjalnie mi nie przeszkadza i sprzętu mi raczej nie uszkodzi, to bez ERP jak np. wyłączę kompa i nie zamierzam go przez dłuższy czas włączać, a przez przypadek ruszę/nacisnę myszkę, a ta zaczyna świecić, to mnie "denerwuje", do tego wiecznie świecący HUB.

FYI. Mobo to Gigabyte B560 Aorus PRO AX
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrueGrey: Dałbyś zdjęcia BIOSu albo stronkę gdzie są strony? Bo kojarzę gdzie to może być jedno ustawienie od tego ale nie pamiętam nazw i nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało w twoim BIOSie, ostatniego Gigabyte miałem na AM3+ czyli rok 2011 xD
@XkemotX: Tutaj masz manual. Jedyne właśnie co znalazłem sensownego, co przy okazji blokuje mi wybudzanie (i włączanie!) na kliknięciu czegokolwiek (nawet jeśli wake up on keyobard itd. wyłączone) to ERP. Szczególnie to włączanie kompa denerwuje, bo jest na tyle cichy, że potrafię tego nie zauważyć...

Dlatego aktualnie wolę mieć ten podwójny boot, który trwa sekundę, dwie, niż ewentualne wybudzenia + świecące ledy z perfyriów. Ewentualnie mógłbym wyłączyć XMP ale to
@XkemotX: I jak udało Ci się coś sensownego znaleźć? Wygląd tego biosu się trochę zmienił od 2011 ;) Ja niestety w internecie jedyne co potrafiłem znaleźć to albo wyłączenie ERP, albo przełożenie RAMu/SATA (co wydaje się bez sensu, bo jednak za drugim bootem wszystko działa), jutro chyba napiszę do support Gigabyte i może coś podpowiedzą.
@TrueGrey: Ewentualnie uderzałbym na Reddit pcmasterrace czy gigabyte czy cokolwiek, community 18241924128x większe niż Wykop i przy tak prostym i krótkim pytaniu powinieneś dostać odpowiedź za jakiś moment od kogoś kto najzwyczajniej w świecie wie bo ma tę samą płytę czy coś
@XkemotX: No właśnie, a samo USB nie ma dodatkowych opcji odnośnie zasilania czy czegoś podobnego.

Według mnie trochę podejrzane jest też, że z wyłączonym ERP jak dam "Shut down", to wystarczy, że nacisnę cokolwiek na klawiaturze (PS/2), to mi się komp włącza, a opcje "Wake up on keyboard" itd. wszystkie mam wyłączone.
@XkemotX: Odłaczyłem wszystkie peryferia, dodatkowe dyski itd. zostawiłem tylko dysk z systemem, klawę i myszkę i dalej jest problem.

Zasilania nie podłączałem innego, bo szczerze mówiąc średnio mi się nawet chce to robić, bo nie wierzę, żeby cokolwiek to zmieniło. Dodatkowo moje drugie PSU ma już z 8 lat i czuję dyskomfort przed podłączaniem go pod nowe komponenty.

Podobny problem.