Wpis z mikrobloga

#abcdetailingu Lekcja trzecia: Szyby

Dziś trochę lżejszy temat. Coś co większość zna po części z domowych porządków czyli mycie szyb. Nie ma co tu dorabiać filozofii do czyszczenia szkła. Należy pamiętać tylko o kilku rzeczach. Szyby myć najlepiej po myciu właściwym samochodu. Podczas mycia używać nitrylowych rękawiczek – nie będziemy zostawiali na szybie tłustych plam i odcisków palców. Pamiętać o doborze odpowiedniej fibry ale o tym później. Gdy już skończyliśmy z szybą boczną warto ją opuścić 3-4 cm i zebrać wszystko co zostało na krawędzi. Najtrudniejszy test dla chemii stanowi zawsze szyba czołowa od strony wewnętrznej – to tam często zbiera się tłuszcz oraz dym z fajek czy najgorszy dym z e-papierosów. Osobiście nie używam ściągaczek – nie potrzebuje i tyle, nie jestem jakimś wyznawcą teorii, że całą szybę porysuje. Co do mitycznych teorii, że szybę należy czyścic starą gazetą czy tetrową pielucha to warto to wsadzić w bajki. Może twój ojciec robił tak w ‘87 bo nie było innych opcji ale dziś to nie ma racji bytu.

Płyn aplikujemy na szybę w małej ilości (2-3 strzały na boczną szybę wystarczy), jedno psiknięcie na fibrę i wypracowujemy środek na szybie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, produkt nie odparowuje z szyby docieramy go drugą, suchą mikrofibrą.

Co do samych produktów to powiem szczerze, że zacząłem trochę od końca. Rzuciłem się na droższe produkty by z czasem – w myśl zasady „we need to go cheaper” – testować najtańsze pozycje. Świetnie w autodetailingu sprawowały się płyny przeznaczone do domowego użytku. Nie zabrakło tez u mnie produktów stricte detailerskich. Na wyróżnienie zasługują płyny „z dodatkami” np. anty pary (FX Protect Glass Cleaner) czy niewidzialnej wycieraczki (np. ADBL Hybrid Glass).

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody #motoryzacja
Pobierz vlodek2532 - #abcdetailingu Lekcja trzecia: Szyby

Dziś trochę lżejszy temat. Coś c...
źródło: comment_1629744063x8ija3WfKq4UVCkXDsmW5k.jpg
  • 74
@Snurq: jak ci wycieraczki szorują i przeskakują to zmienić kąt natarcia piór. Przede wszystkim to nie jeździć po suchej szybie, ostatnio używam najczęściej Czystej szyby i Nuty Pro i nie mam z tym problemu.
@jason_bourne: > Ludwik ma w sobie chyba właśnie amoniak?

Skład Ludwika z alkoholem
Aqua
alcohol
PPG-2 Propyl Ether
Sodium Lauryl Sulfate
Isopropyl alcohol
MEK
Parfum
Tetrasodium EDTA
Benzisothiazolinone
Colorant
Denatonium benzoate


Dla porównania skład płynu, który na etykiecie zaznacza obecność amoniaku:
AQUA
ALCOHOL
PPG-2 METHYL ETHER
AMMONIUM HYDROXIDE
SODIUM LAURETH SULFATE
DENATONIUM BENZOATE
ISOPROPYL ALCOHOL
MEK
Dimetylosiloksan, kopolimer tleneku etylenu
PARFUM
COLORANT
SODIUM CARBONATE
@vlodek2532: spełni taką samą funkcję, jak woda z mydłem. Uważam, że promowanie tego badziewia (jesli dostajesz tylko 60gr) jest zupelnie niepotrzebne i spokojnie w jego miejsce mógłbyś polecić domowy sposob, jako fajną i łatwo dostępną alternatywę
@wuzet3: K2 jak każdy ma produkty lepsze lub gorsze (tych jest zdecydowanie więcej ze względu na profil klienta w jakiego celowała kiedyś marka). Zapytam czy używałeś akurat tego płynu do szyb? Mam zwykły z serii gold i dla mnie nic szczególnego, szczególnie zapach landrynek mi najbardziej przeszkadza ale z serii Pro jest na prawdę dobry według mojej opinii i wielu osób z branży. Każdy może mieć swoje zdanie ale sugerowanie, że
@ScaRRyMaN Koch gla. Ciągnie mnie to sprawdzić ale mam już za dużo glass cleanerow na półce. Jak zejdę trochę z siuwaksem to sprawdzę. Jeszcze ten carlab mnie ciągnie żeby zamówić więcej.
@vlodek2532: Zawsze w takich poradach mówi się, aby korzystać ze świeżych i czystych ściereczek. Pierzesz je, pod wodą tylko myjesz, czy nic nie robisz i co miesiąc wymieniasz na nowe?

Ja do suszenia szyb używam karchera - no mega ściąga wodę, ale tylko od zewnętrznej strony. W środku za mało miejsca jakoś ( ͡° ʖ̯ ͡°)