Wpis z mikrobloga

#abcdetailingu Lekcja trzecia: Szyby

Dziś trochę lżejszy temat. Coś co większość zna po części z domowych porządków czyli mycie szyb. Nie ma co tu dorabiać filozofii do czyszczenia szkła. Należy pamiętać tylko o kilku rzeczach. Szyby myć najlepiej po myciu właściwym samochodu. Podczas mycia używać nitrylowych rękawiczek – nie będziemy zostawiali na szybie tłustych plam i odcisków palców. Pamiętać o doborze odpowiedniej fibry ale o tym później. Gdy już skończyliśmy z szybą boczną warto ją opuścić 3-4 cm i zebrać wszystko co zostało na krawędzi. Najtrudniejszy test dla chemii stanowi zawsze szyba czołowa od strony wewnętrznej – to tam często zbiera się tłuszcz oraz dym z fajek czy najgorszy dym z e-papierosów. Osobiście nie używam ściągaczek – nie potrzebuje i tyle, nie jestem jakimś wyznawcą teorii, że całą szybę porysuje. Co do mitycznych teorii, że szybę należy czyścic starą gazetą czy tetrową pielucha to warto to wsadzić w bajki. Może twój ojciec robił tak w ‘87 bo nie było innych opcji ale dziś to nie ma racji bytu.

Płyn aplikujemy na szybę w małej ilości (2-3 strzały na boczną szybę wystarczy), jedno psiknięcie na fibrę i wypracowujemy środek na szybie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, produkt nie odparowuje z szyby docieramy go drugą, suchą mikrofibrą.

Co do samych produktów to powiem szczerze, że zacząłem trochę od końca. Rzuciłem się na droższe produkty by z czasem – w myśl zasady „we need to go cheaper” – testować najtańsze pozycje. Świetnie w autodetailingu sprawowały się płyny przeznaczone do domowego użytku. Nie zabrakło tez u mnie produktów stricte detailerskich. Na wyróżnienie zasługują płyny „z dodatkami” np. anty pary (FX Protect Glass Cleaner) czy niewidzialnej wycieraczki (np. ADBL Hybrid Glass).

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1629744063x8ija3WfKq4UVCkXDsmW5k.jpg
  • 74
@maur: Jest jakaś cena koszyka, po wpisaniu kodu pokazuje w koszyku ile odejmuje, a odejmuje 5% od ceny produktu. Od jakiej ceny miałoby te 5% odejmować? Możesz ewentualnie pokazać screena koszyka po wpisaniu kodu? Ciekaw jestem skąd się bierze problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vlodek2532: skoro jesteśmy przy szybach, to polecasz jakąś niewidzialną wycieraczkę? Czy lepiej jechać do profesjonalisty na hydrofobizację? Zależy mi głównie na szybie tylnej, bo brak wycieraczki.
@Yaser problem z niewidzialnymi wycieraczkami jest taki, że one aktywują się pod wpływem oporu powietrza przy prędkości około 50-70 km/h. Nie wiadomo jak będzie na tylnej szybie twojego samochodu.

Co do wycieraczek od najtańszej RainX -> dobrej ale ciężkiej w aplikacji shiny Garage drop off -> po dobrą i łatwą ultra glaco.

Co do płynów do szyb z wycieraczka są jeszcze płyn RainX oraz polski ADBL Hybrid Glass.