Wpis z mikrobloga

#medycyna

Wiem, ze diagnoza na wykopie to średni pomysł, ale chce się czegoś dowiedzieć zanim jutro się umówię do lekarza.

Dzisiaj zdarzyło mi się coś dziwnego, już drugi raz, ostatnio ponad rok temu podczas gry w squasha, wiec jeszcze byłam w stanie to zrozumieć, i z druga ręka. A dzisiaj chciałam pokazać mamie jak blacha do pieczenia zabijałam pająka, zrobiłam wymach rękami i nie wiem co to było. Ręka jakby wyskoczyła z barku, ze stawu. Bol taki, ze upadłam na podłogę, promieniował aż do palców, trwało to kilka minut. Ale ręka ostatecznie ruszam, czuje lekki dyskomfort, ale bólem bym tego nie nazwała. Poprzednio było identycznie, tylko druga ręka. Internety mówią o zwichnięciu, wybiciu barku, ale ja ta ręka ruszam normalnie, nie ma opuchlizny ani nic z tych rzeczy. Nie jest to stan na jazdę na pogotowie, bo w sumie teraz nic mi nie jest. Wiec jutro umówię się do lekarza normalnie, bo to już jednak drugi raz, a tym razem nawet nie było specjalnego powodu. Ale może ktoś ma taka przypadłość, albo wie czy to po prostu zwykle, pechowe zwichnięcie?
  • 18
@Brajanusz22: @hurb @Strahl @MMARS dam znać, wizytę mam w środę, bo już się umówiłam. A jest opcja żeby staw się tak po prostu zwichnął bez większego powodu? Czy to raczej sugeruje, ze może być jakiś problem? W sumie teraz sobie przypomniałam, ze dwa lata temu zwichnęłam kostkę idąc po prostej drodze, po prostu noga mi tak ujechała na bok i gips przez 3 tygodnie. Ale nie kojarzę wcześniej żadnych podobnych urazów.
@rudyba hej. Mam to samo w obu rękach. To się nazywa nawykowe zwichniecie barku. Jeśli raz Ci się tak stało, to masz to już do końca życia, lekarz Ci wytłumaczy na czym to polega dokladnie. Chodzi mniej więcej o to, że rzepka jest za mała względem panewki, coś takiego :P Niestety nie wiele można na to poradzić, ja sie dowiedziałam, że można zrobić operacje, zamontują Ci takie haczyki które będą ten bark
@rudyba i jeszcze jedno... Wyślą cię na prześwietlenie, na którym prawdopodobnie NIC nie będzie widać, musisz uważać na lekarzy bo byłam u kilku i zostałam posądzona o to, że symuluje :) Nie wiem czy to wynika z małej popularności tego schorzenia, ale miałam wrażenie, że lekarze nie wiedzą o czym ja mówię. Dobrze iść prywatnie na wizytę i opisać dokładnie co się dzieje i powiedzieć, że może to być nawykowe zwichniecie. Zorientuj
@rudyba Sorry za spam, ale jeszcze jedno :) Z czasem będzie Ci się to zdarzać coraz częściej i przy coraz bardziej blachych rzeczach. Np mi wypadła ostatnio ręka jak wchodziłam do klatki i chciałam się złapać poręczy na schodach. Jak zauważyłaś ręką po chwili wraca na swoje miejsce i możesz nią ruszać, pozostaje tylko ból. Jeśli kiedyś wypadnie Ci ręka i nie będzie chciała wrócić do stawu (Bo tak może być) pamiętaj
@klajdla_a: O kurde, dzięki :) idę prywatnie wiec nam nadzieje, ze lekarz się postara. Jak sobie zaczęłam czytać to ogólnie ja mam bardzo ruchliwe stawy. Palce wyginam w każda stronę, przeprost łokci i kolan, nogi za glowe zakładam bez rozgrzewki a prowadzę typ życia kanapowy. Wiec zaczęłam się zastanawiać czy jednak cis z tymi moimi stawami nie jest ogólnie nie tak :)
@rudyba pierwszy raz to miałam jakoś w wieku 15 lat i zignorowalam to bo nawet nie wiedziałam co się stało. I wróciło to dopiero po latach. Teraz mam 30 lat, ciężko powiedzieć jak często to się zdarza, bo to zależy głównie od tego co się z tymi rękami robi. Zalecenia są takie, że nie powinno się podnosić rąk ponad głowę. Albo np sięgać po coś z wysokich półek, zwłaszcza po coś ciężkiego.
@rudyba przyłóż ucho do barku i poruszaj ręką dookoła, zobaczysz jak wszystko strzela.
Ja byłam z tym jakieś 10 lat temu u lekarza żeby coś z tym zrobił. Wtedy mi powiedziano, że jedyne co się da z tym zrobić to operacyjnie wstawić te haczyki które pewnie nawet nie pomogą i mogą krępować ruchy rękoma. 10 lat to kupa czasu, może coś się zmieniło w tej kwestii. Może też trafiłam na lekarza który
@klajdla_a: U mnie bardziej chrobocze niż strzela, takie jakby tarcie. Ale może to kwestia tego, ze pierwszy raz dopiero wypadło. W drugiej ręce ten odgłos jest mniejszy. Mam nadzieje, ze takich przepraw mieć nie będę i lekarz mi uwierzy i zrozumie o czym mowie, a nie, ze będę się tak jak Ty bujać po różnych aż któryś nie będzie mnie brał za histeryczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klajdla_a: Póki co rentgen zrobiony i kolejna wizyta w czwartek. Podejrzenie zespołu nadmiernej ruchomości stawów, ale rentgen czy tam coś nie jest dodatkowo uszkodzone, i obu ramion od razu.