Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę sobie zamówić łuk ale mam zagwozdkę czy wybrać prawo ręczny czy lewo ręczny, bo wychodzi że mam dominujące lewe oko, a jestem praworęczny, to chyba w takiej sytuacji muszę trzymać łuk w prawej ręce i cięciwę naciągać lewą? To chyba lipa trochę bo lewa ręka dużo słabsza xdd.
#lucznictwo
  • 11
@Ciminiminimimis: oko jest ważniejsze niż dominująca ręka, bo rękę można wyćwiczyć, a oka nie zmienisz. Ale nawet oko da się oszukać, po prostu możesz czymś zakryć lewe oko i prawe przejmie kontrolę.
Jeżeli jesteś lewooczny raczej weź łuk leworęczny. Tak jest na dłuższą metę lepiej.
Siła w łapach ma niewielkie znaczenie, bo jest używana głównie do któregoś momentu naciągania łuku. Potem powinieneś docelowo bardziej polegać na mięśniach pleców, a one są
A i żeby dobrze jeszcze odpowiedzieć na pytanie: Łuk praworęczny trzymasz w lewej dłoni i naciągasz cięciwę prawą i celujesz też prawym okiem. Dla leworęcznego łuku wszystko na odwrót.
@Phatee: Dzięki za odpowiedź, w takim razie zdecyduję się prawdopodobnie na łuk leworęczny, myślałem na początek o modelu Jandao Beginner lub podobnym (akurat nie mogę znaleźć dostępnego na mój wzrost), czy siła naciągu 28/32 lbs to na początek dużo w tej sytuacji?
@Ciminiminimimis: nie najgorzej. Ale jeśli masz opcje to 24-28 byłoby raczej bezpieczniejsze. Ciężko ocenić bo każdy jest w stanie zacząć z różną siłą łuku. Często dorosły człowiek ma problem z 20lbs na start, a niektórzy startują z 35 i mimo iż ciężko to dają radę, jakoś, ewentualnie potem strzelać już bez wysiłku.
Sprawdź czy masz opcję dokupienia samych ramion do tego łuku, to najwyżej sobie kupisz słabsze jak nie dasz rady
@Ciminiminimimis: black sheep chyba bez problemu. Co do asortymentu na polskich sklepach łuczniczych to nie sugeruj się w 100% tym co tam piszą o dostępności. To fakt, że przez covid jest ciężej ze sprzętem. Ale wszystkie sklepy korzystają z 2 hurtowni: ssa-archery.be i jvd.nl
Jeśli tam jest jakiś łuk dostępny to każdy sklep w Polsce Ci go sprowadzi, jak się skontaktujesz. Masz tam dużo większy wybór.
Owijka trochę #!$%@? dostała ale cięciwa pod spodem pewnie spoko. Opcja upierdliwa wymienić owijkę, opcja budżetowa kupić taśmę teflonową i owinąć delikatnie nie dużo tak by się nie niszczyło dalej.
A tak naprawde to bardzo znikome uszkodzenie. Możesz w sumie nawet nic z nią nie robić, najwyżej szybciej się cięciwa zużyje ale co postrzelasz to Twoje.