Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Tylko że ona ma rację, o ile prawdą jest to co pisze co do doświadczenia.

Oczywiście zakładam, że te 2500 to na rękę, bo jak nie to nawet poniżej minimalnej...

Doświadczony spedytor (zresztą - pal licho spedytor. Dotyczy to niemal każdego zawodu) powinien zarabiać zdecydowanie więcej. Taką kasę można zaoferować komuś 'na przyuczeniu', ale jeśli ktoś ma wiedzę i doświadczenie, zna języki (co w przypadku spedycji jest atutem) to nie oferuje
o ile prawdą jest to co pisze co do doświadczenia.


@husky83: Jakiego doświadczenia xD. Socjologia czy angielski to nie doświadczenie. A spedytorem z zawodu owszem może być osoba pracująca od 20 roku życia w spedycji i logistyce ale też baba która skończyła technikum na roku technik spedytor i przez 10 lat wykładała towar w lidlu a w międzyczasie miała 7 przerw na dzieci i macierzynskie
@husky83 tylko jest jeden myk na który nie zwróciłeś uwagi. Nie wiem jak w Krakowie ale w mazowieckim takich spedytorów jest 3x więcej niż miejsc pracy. Nie płaci się dobrze bo i tak znajdzie się kompetentną osobę na to miejsce. Druga rzecz spedytorzy mają niskie podstawy i 50-70% tego premii od złapanych kursów. Żona mojego kolegi ma minimalna podstawę a przy dobrych miesiącach wyciąga 3,5-4k. Pani pewnie o tym nie wspomina bo
@RobBobb: Rozchwytywana pod warunkiem, że aktywnie szuka pracy i się ogłasza że szuka. Jeśli nie - sama wysyła CV do różnych firm i jak zobaczyła odpowiedź to aż postanowiła ją opublikować.

Wiem na przykładzie żony, gdzie ma kilka lat doświadczenia, wykształcenie kierunkowe i wyższe niż przeciętne (doktorat), wysłała jakiś czas temu CV to 3 firm. Z jednej jej tak odpowiedzieli, że też warte byłoby to opublikowania - zaproponowali umowę zlecenie, stawkę
Socjologia czy angielski to nie doświadczenie.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: No właśnie, więc informację o socjologii traktuję informacyjnie, a angielski - raczej przydatny. A tego, czy od 20 lat nie pracowała jako spedytor - nie wiemy.

Nie wiem jak w Krakowie ale w mazowieckim takich spedytorów jest 3x więcej niż miejsc pracy


@vlodek2532: Nie znam rynku :-) Owszem, przez rok pracowałem jako spedytor, ale było to daaawno.

Druga rzecz spedytorzy mają niskie podstawy
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Tyle w tym złego, że ja jako potencjalny pracodawca mając do czynienia z osobą z olbrzymim doświadczeniem i kierunkowym wykształceniem to albo zaproponowałbym normalną stawkę albo - jeśli nie miałbym możliwości finansowych - podziękowałbym i powiedział, że jednak szukam kogoś z mniejszym doświadczeniem.

A najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, że ona ma sobie sama znaleźć klientów, a następnie dzielić się tym co zapłacą (gdzie jej przypadnie zdecydowanie mniejsza część