Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia
Odnośnie twojego ostatniego baita. Idac na rozmowę jako kierownik działu kadr i plac powinnaś wiedzieć ze w nowej pracy twoj urlop bedzie sie naliczał od nowa, o ile jakims cudem sie pracodawcy nie dogadają.

Nie ma takiej możliwości, by pracownik idąc do nowej pracy „zabrał” ze sobą dni urlopu wypoczynkowego niewykorzystane u poprzedniego szefa. U nowego pracodawcy przysługuje mu urlop w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia.

To samo tyczy się urlopu na żądanie. Ktory jest pobierany z puli urlopu wypoczynkowego. A wiec zeby wziąć na żądanie musisz mieć pule urlopową.

A wiec pytanie o to czy możesz iść na urlop po zmianie pracy bylo zwyczajnie głupie i pani rekruterka bardzo dobrze cie zgasiła xd

#phyrexiacontent
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: w moim jest dobrze. Idziesz na rozmowę i do końca roku masz maks 5 dni. Opisujesz historie w taki sposób zeby to rekruterka wyszła na idiotke. Ale profesjonalna osoba taka jak ty dopytała by najpierw o przeniesienie urlopu, urlop bezpłatny, w kolejności o możliwość pobrania urlopu z przyszłego roku. No ale wiadomo skąd masz to.wiedziec jak od roku baitujesz na wykopie xddf
@wiem_wszystko: Zacznijmy od tego, że nie rozumiesz na czym polega pojęcie urlopu. Urlop wypoczynkowy, do którego się odnosisz to tylko jedna z jego form. Urlop wcale nie musi też być płatny. Teraz rozumiesz? Nie wiem jak mogę to jeszcze prościej napisać żebyś zrozumiał. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: Prawo do ubiegania się o urlop bezpłatny mają wyłącznie pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę. Zgodnie z podstawą prawną (art. 174 Kodeksu pracy) urlop bezpłatny może być udzielony wyłącznie z inicjatywy i na podstawie wniosku pracownika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: inaczej mówiąc jako profejonalista powinnaś się zapytać czy takie wnioski sa honorowane, ewentualnie tak jak wyżej. Widocznie twoje wyimaginowana rekruterka zeszla poziomem do ciebie xd