Wpis z mikrobloga

Dlaczego na popularnych portalach z pracą w IT jest stosunkowo mało pracy dla juniorów #security ? W porównaniu do #programowanie to zaledwie kilka ofert. Czy rynek wygląda tak, że trudno się załapać do pierwszej pracy komuś spoza branży?
Jeszcze nie tak dawno czytałem różne artykuły, ze specjalistów od bezpieczeństwa potrzebują coraz więcej, więc juniorów chętnie się szuka.

Próbowałem wcześniej programować, ale to nie dla mnie, dużo bardziej podobają mi się zagadnienia związane z sieciami, #pentesting czy #linux ale jak patrzę to rynek pracy chyba jednak nie wyglada tak jak w clikbaitowych artykułach.

#pytaniedoeksperta
  • 14
@qwertynq88 Część poważnych firm już się przesiadła na zasoby zdalne gdzie komputer pracownika to tylko w zasadzie terminal. Od lat też świetnie się sprawdza endpoit protection Symanteca. Swoją drogą polecam to ogarnąć. Na takie rozwiązania nie ma bata więc...w tej chwili bardziej się należy obawiać jakiś dziwnych chińskich pudełeczek, które mogą być wpięte gdzieś w sieci firmowej. A trzeba przyznać, że żółtki to mają dobre pomysły. Nie szukaj wiedzy w google bo
@qwertynq88: godziny pracy. Klienci ze stanów to się trzeba było dostosować. Na początku fajnie a później już źle. z plusów to język podszkolilem i sieciowo też.
Teraz jestem devopsem.