Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to obsesyjne podkreślanie płci, kiedy ktoś zwraca się ogólnie do mas. Ostatnio w mediach dzieją się zupełnie dla mnie niezrozumiałe fikołki.
„Witamy Polki i Polaków”, „zegnamy uchodźców i uchodźczynie”, „#!$%@? obywateli i obywatelki”, „pozdrawiam moich czytelników i czytelniczki” xD

W normalnym świecie (ale i w kontekście poprawności językowej - popraw mnie ktoś, jeśli się mylę), poprzestanie na pierwszej formie byłoby zupełnie normalne, ale #!$%@? nieee, trzeba jasno zaznaczyć, ze mówimy do mężczyzn i kobiet, bo inaczej jakaś tępa dzida, przestaje czytać po „Drodzy klienci (…)”, bo uważa, że to nie do niej xD albo wywleka to jako przejaw dyskryminacji.

Już nie będę wspominać o psycholożkach i innych kierowczyniach, bo to osobny temat na gorzkie żale.

Już mi trochę lepiej jak to z siebie wyrzuciłam, ale mogliby tego już nie robić.

#takaprawda #gorzkiezale #bekazpodludzi chyba #lewackalogika #logikarozowychpaskow #feminizm #jezykpolski
  • 65
@Ytarka: Ta bo jak nie powie ktoś że witamy polki to się sracie że was pomijają że dyskryminacja, że brak praw, szacunku i jak to źle na świecie kobietom. Same sobie to zgotowałyście tępe strzały.
@BomBom: nie powinno się tak wrzucać do jednego wora, to że wśród kobiet jest dużo raka nie znaczy że każda taka jest, należy szanować dziewczynę która się z tego wyłamuje. powinieneś sprecyzować że chodzi np. o p0lki (nie mylić z Polkami)