Wpis z mikrobloga

Hejka, gdzie najlepiej się zatrzymać na Krecie? Czy na zachodzie to dobry pomysł blisko vai beach? Ktoś poleca co warto zobaczyć? I jakieś pomocne tipy? Może jakieś promki na auto? #kreta #grecja
  • 6
@mazoku Jak będziesz mieć auto to każde miejsce dobre :)
Najlepsza promka na auto to kupić sobie samemu ubezpieczenie na auto za grosze i w wypożyczalni podziękować za ich (tylko depozyt musisz zostawić, ale można kartą kredytową spokojnie). Przy odbiorze poprosić o protokół i obejrzeć auto i zrobić zdjęcia, to samo przy oddawaniu.
Dwa lata temu za ubezpieczenie na 6 dni zapłaciłem £13
@mazoku: vai to wschodnia część Krety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do miejsca, to tak jak @emesc wspomniał, jak masz samochód to każde miejsce będzie spoko, ja jadę w tym roku drugi raz na Kretę, poprzednio byłem w Ammoudarze (koło Heraklionu), a teraz wybrałem Rethimo, bo raz okolice Heraklionu już mamy obcykane, a dwa jest to taka w miarę dobra baza wypadowa na każdą część wyspy, wszędzie
@emesc: @kubadzej: cześć, nie jestem zbyt zorientowany w temacie ubezpieczenia, o którym piszecie, a też chciałbym wynająć auto na Krecie. Mowa tu o ubezpieczeniu samochodu na wynajem, które mogę wykupić w dowolnej ubezpieczalni?
@maxyking auto będzie mieć OC ale pełne AC jest płatne dodatkowo. Wynajmujący je oferują za dodatkową opłatą która jest wielokrotnie wyższa niż gdy kupisz sam. Auto jest więc ubezpieczone gdy ktoś w Ciebie wjedzie, ale jak z twojej winy zrobisz obcierkę czy coś uszkodzisz to zazwyczaj płacisz (nie całość, jest to często udział własny, stała kwota za konkretne uszkodzenia). Wykupisz dodatkowe ubezpieczenie i masz to z głowy.
Bez problemem może być że
@emesc: Dzięki za odpowiedź. Gdybym chciał na własną rękę wykupić AC (nie w wypożyczalni) to mam zgłosić się po prostu telefonicznie do dowolnego ubezpieczyciela u nas w kraju i wziąć AC na wypożyczony samochód? Czy to tak nie działa?