Wpis z mikrobloga

*Dziewczyna się maluje
wykop: po co się malujesz jesteś sztuczna
*Dziewczyna nie chce się malować, ale matka ją zmusza
wykop: współczuje takiej córki, kto to by pomyślał nie chcieć się malować

wykopkom nie dogodzisz, ja mam wsumie #!$%@? na to czy ktoś się maluje czy nie, I tak nie widzę różnicy.
branie na poważnie profili młodzieży i tego co pisze na IG to jak branie na poważnie naszych polityków (ʘʘ)


@Jagoo: Przeczytaj jeszcze raz swój komentarz, następnie odnieś go do obrazka wstawionego przez OPa i swojego pierwszego komentarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AustinMeaulnes: Oczywiście że były, moja teza opiera się o to że dziewczyna próbując grać na emocjach i płacząc przy takich pierdołach umniejsza prawdziwe problemy jakie mają niektóre osoby, poza tym ona wykorzystuje emocje do nabijania sobie zasięgów. De facto wykorzystując przy tym te osoby. Sama wg. mnie bardziej podąża za modą na bycie lgbt - traktuąc jako coś wg. niej prestiżowego. Niż jest osobą lgbt w rzeczywistości. Czyli to na 80%
@Jagoo: ale serio jak wyglądała ta presja psychiczna odnośnie makijażu? mnie się to w głowie nie mieści, już prędzej wyobrażał bym sobie że matka może chcieć zakazać córce się malować
Zastanawia mnie czy te wymysły nie są efektem tego, że 10 lat temu był boom na psychologię na studiach, nie każdemu po tym udało się znaleźć pracę to wymyślili sobie nową.


@UczesanyPedryl: To może być jeden z czynników, ale psychologia jest oblegana od wielu lat co najmniej od połowy lat 90. i samo to nie tłumaczy wszystkiego. Ogólne zagubienie nastolatków jest nasilone przez wiele czynników popkulturowych. Przy czym nie neguję, że
ale serio jak wyglądała ta presja psychiczna odnośnie makijażu? mnie się to w głowie nie mieści, już prędzej wyobrażał bym sobie że matka może chcieć zakazać córce się malować


@Ciapatus: Np. tak, że dopóki się nie umalujesz, to rodzic patrzy na ciebie z obrzydzeniem i pogardą, wyzywa od brudasów i brzydul (albo po prostu robi takie komentarze w stylu "ja to bym się wstydziła wyjść z domu bez makijażu... Nigdy nie
@Ciapatus: Osobiście uważam, że przemoc psychiczna jest gorsza niż fizyczna, bo jak jesteś ofiarą przemocy fizycznej to wystarczy pokazać siniaki albo powiedzieć ocb i już wszyscy kumają czaczę, współczują i wiedzą, że to źle, a jak powiesz, że rodzic się znęca psychicznie, to ludzie nie wiedzą o co chodzi, mówią "to niemożliwe / przesadzasz / wyolbrzymiasz / dramatyzujesz / na mnie też rodzice czasem krzyczą i nie narzekam"... ( ͡°