Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: dzięki :)
@leszek-pankiewicz: lens zrobił by robotę
@einz: już tłumaczę, aktualnie po zrobieniu projektu przerzucam cały model do dialuxa i dobieram oprawy. Jeśli vray będzie miał takie same wartości co dialux na tych samych źródłach światłach to dla mnie to jest zaoszczędzony czas i lepsza prezentacja natężenia oświetlenia. Sprawdzałem, i to co mam w dialuxie jest w rzeczywistości po pomiarach luxometrem. Koszt opraw na kawiarnie to ok 50k
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Może ja myślę źle, ale większość opraw w stylu led halogen natynkowy działa na trzech typach gwintów żarówek o przekroju mocy od 100 do pewnie 1500 lumenów na punkt, więc jakie ma tu znaczenie właściwe dobieranie opraw? Przecież to jest dosyć uniwersalna sprawa.

A co do realności prezentacji oświetlenia to mam wrażenie że to jest "no tak to mniejwiecej wygląda", bo nie sądzę żeby światła z nawet właściwymi IESami dawały
@einz: Wizkę, którą tutaj wrzuciłem to były pierwsze kroki do przejścia na właściwy grunt. Np. w kuchni jest jak piszesz, za dużego pola w oświetleniu nie ma. Natomiast sklepy, kawiarnie, restauracje to już jest co wybierać i dobierać. Moce, kąty odłyśników, barwy, wysokości montażu, kąty montażu i jest tego sporo a w sumie bazuję na dwóch producentach. Poświęciłem jedną dniówkę na sprawdzeniu na żywo czy dialux prawdę mówi. No i byłem