•  

  1652 + 1 = 1653

  Tytuł: Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy
  Autor: Sergiusz Piasecki
  Gatunek: powieść
  Ocena: ★★★★★★★★★☆

  Rzadko sięgam po literaturę piękną, ale jeśli to robię, to wybieram dobre wyroby. Przedwojenny hit sprzedaży, który doczekał się wielu wydań i tłumaczeń zaraz po premierze, wydawał mi się czymś oczywistym.

  Nie zawiodłem się ani trochę! Znakomita powieść awanturnicza, przybliżająca życie przemytników na zielonej granicy polsko-radzieckiej, gdy była dziurawa, a przemyt kwitł. Jest wiarygodna, gdyż autor sam po trosze parał się przemytem we wczesnych latach dwudziestych, był również bandytą oraz przez pewien czas agentem Oddziału II w ZSRR, a beletryzowane wspomnienia spisał w ciężkim więzieniu na Świętym Krzyżu. Języka polskiego nauczył się dopiero tam, dzisiaj pewnie nazwalibyśmy go Białorusinem. Podobno w ostatnich czasach Białorusini zawłaszczyli sobie Piaseckiego i biorą go za swojego, a to nie takie oczywiste na polsko-rosyjsko-żydowskim pograniczu.

  Książka jest również bardzo realistyczna, dużo w niej seksu, erotyki, przekleństw, a także przemocy, ale wszystko z umiarem, który zatraciliśmy we współczesnej literaturze opisującej półświatek (Vega, Żulczyk). Domyślam się, jak pikantna i bulwersująca musiała być w czasach konserwatywnej Sanacji.

  Wciąga, trzyma w napięciu, pobudza wyobraźnię. Aż chciałoby się włóczyć nocami po ciemnym lesie i spać na igliwiu.

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  #bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem

  źródło: 5.allegroimg.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  I z kim ja teraz będę grał w planszówki ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #roksa #divyzwykopem

  odpowiedzi (20)

 • avatar

  Black Friday z Dutch Therapy i małe #rozdajo produktów Green Out®. Standardowo wybierzemy 3 osoby spośród pulsujących, które dostaną za darmo nasz dowolny produkt.

  Do niedzieli również udostępniamy kod rabatowy na cały asortyment* nawet do -50% !
  *nie działa na wersje GO Fresh Bomb light

  KOD: BLACK

  Dziękujemy za zaufanie i za to że jesteście z nami już ponad 2 lata!

  #greenout #cbd #promocje
  pokaż całość

  odpowiedzi (20)

 • avatar

  Z okazji Czarnego Piątku #rozdajo dla dwóch plusujących bo nie oszukujmy się: za darmo to odpowiednia cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Pierwsza wylosowana osoba wygrywa moje Świecące drzewko ze zdjęcia.
  Druga zaś wybiera przedmiot na mojej stronie do 100zł. Wysyłka oczywiście za darmo.

  A jeśli ktoś chce zrobić zakupy u wykopowego rękodzielnika na Czarny Piątek uruchomiłem promocję w moim sklepie BIDO -20% na całe zamówienie, kod "wykopowy czarny piątek" - ktokolwiek skorzysta z tego kodu, do zamówienia dodaję gratis świecącą fiolkę w formie breloka. Kod będzie ważny do końca miesiąca, bo czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Przez ponad miesiąca siedziałem w warsztacie i uzupełniałem braki, więc macie do wyboru ponad 300 różnych rzeczy dostępnych od ręki na prezent dla siebie albo kogoś bliskiego.

  Podobno w polskich sklepach nie ma prawdziwych promocji na Black Week czy Black Friday, ale nie zapominajcie że są setki jak nie tysiące małych polskich firm które nie muszą manipulować cenami w tym okresie. Pozdrawiam @Media_Expert #eurortvagd i innych promocyjnych cwaniaczków - kij wam w oko (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  Wiem że moje rzeczy to nie elektronika, wiem też że działam w totalnej niszy ale może ktoś akurat się skusi i będzie mógł się cieszyć czymś unikatowym, a to też całkiem niezła pora na przedwczesne robienie prezentów.
  Zamówienia pakuję już w kartoniki wypełnione mchem, więc nie trzeba się martwić o ponowne pakowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Tym razem się nie rozpisuje a wiecie, że mam do tego talent więc jak ktoś jest ciekawy co robię zapraszam na #rozkminkrzaka - a jeśli kogoś kłują w oczy moje posty czarnolistujcie tag zawsze go dodaję przy swoich wpisach.

  PS: Mała prywata. Wypowiedziano mi umowę najmu warsztatu we #wroclaw cały obiekt idzie do zburzenia i pod deweloperkę oczywiście. Więc szukam nowego pomieszczenia - 10-15-20 mkw, najlepiej południe Wrocławia, najchętniej gdzieś okolice Borowskiej, Grota-Roweckiego, Zwycięska etc.
  Jeśli ktoś słyszał o jakimś garażu do wynajęcia, albo pomieszczeniu, czy starych obiektach które wyglądają jakby były pod wynajem będę wdzięczny za pw :)
  pokaż całość

  odpowiedzi (16)