Wpis z mikrobloga

Drogie MIrki,

może wśród Was są fani X-Men, zawsze czytałem komiksy X-Men oraz oglądałem kreskówkę X-Men chyba na Fox Kids była (dawno temu) z czasów dzieciństwa.

Naszła mnie ochota na obejrzenie filmów X-Men. Nie mogę jednak skumać od którego zacząć i jaki jest ostatni.

Moglibyście wypisać chronologicznie jak mam obejrzeć? Wątek Jean Grey z Dark Phoenixem też jest dla mnie kluczowy.

#pytanie #kiciochpyta #filmy #ogladajo #xmen
  • 9
@Ural-Z-S100: hmm mogę się mylić, ale tak na szybko:

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men geneza: Wolverine

X-Men

X-Men 2

X-Men: Ostatni bastion

Wolverine

X-Men: Days of Future Past

generalnie bardzo polecam, nie zawiodłem się na płaszczyźnie komiks/film tak jak np. przy Transformersach, chociaż wiadomo, że to jednak inne medium
@Ural-Z-S100: Ja właśnie zacząłem czytać piąty tom Essential X-Men. Od pierwszego do czwartego tomu jest po prostu sam miód, nie żałuję żadnej wydanej złotówki. Jest to tym bardziej ekscytująca lektura dla kogoś kto X-Menów poznawał przez TM-Semic - w essentialach nic nie jest pominięte, wszystko jest dokładnie tak jak było publikowane za oceanem... Polecam jeśli jeszcze nie czytałeś.

A co do filmów... @antros podał kolejność względem tego co się dzieje w
@Thanos: X3 -> Last Stand tak?

Miło spotkać fana X-Menów! :).

Z tego co widzę, w kreskówce śmierć Jean Grey polegała ze miała otoczkę ognistego fenixa i odleciała w kosmos ratując życie innym.

W filmie z kolei ginie zabita przez Wolviego :F
>
@Ural-Z-S100: Yup, X3 to Last Stand.

Ogólnie w filmach nie tylko przy Phoenix majstrowali. Z takich zmian co bardzo rzucają się w oczy to zmiana Jubilee na Rogue i brak Colossusa w oryginalnym składzie (pojawia się za to w X2 na 10 sekund chyba...).