Wpis z mikrobloga

mam takie pytanko,
Czy te wszystkie animacje ze świata #starwars to takie bajki typowo kierowane pod widownie do lat 12, czy raczej opowiadają poważniejsze historie?
bo włączyłem sobie jakiś czas temu wojny klonów i to strasznie średnie było xD
a że ostatnio wciągnąłem się w świat #gwiezdnewojny to szukam czegoś do oglądania :D

#pytanie #film #seriale
  • 13
@Rad-X: nie no, nie chodzi mi o jakieś głębokie filozoficzne przemyślenia, tylko bardziej mi chodzi o to czy historia opowiedziana jest w stylu przygód bohaterskiego smoka tabalugi czy raczej coś w rodzaju rick & morty, który mimo że jest animacją wciąga dorosłego odbiorcę :D
@Ra-V-ek: ostatnie 2 sezony clone wars były całkiem "dorosłe".
A tak to nie ma, czego się spodziewałeś, przecież stara trylogia to też kino familijne xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ra-V-ek: niestety muszę ciebie "zmartwić", ale najgorsze rzeczy takie jak morderstwa, narkotyki, tortury, samobójstwa itp. to właśnie Wojny Klonów.

Trochę poważniejszą opowieścią jest serial Mandalorian, ale do pełnego zrozumienia drugiego sezonu przydałaby się znajomość animacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym uniwersum dopiero się rozkręca i dopiero kręcą kupę nowych seriali. Jedynie teraz co by ci pozostało to książki a ich jest multum jeśli patrzeć także na
@Ra-V-ek Od od tego pazernego na hajs disneya nigdy w życiu nie dostaniesz poważnej i dobrze poprowadzonej historii z świata sw, mieli dobry start z rouge one ale swoją korporacyjną twarz pokazali przy nowej trylogii która nadaje się tylko do zaorania i zapomnienia. Niby gość od avengersow się uparł na swoim przy mandalorianie ale wątpię żeby w przyszłych produkcjach scenarzysta z reżyserem mieli wolną rękę aby stworzyć coś jakościowego.
@Ra-V-ek:
Ogólnie tak jak napisali wyżej, pozwole sobie jakoś to skategoryzować

Wojny Klonów
- Pierwsze dwa sezony, robione raczej pod dzieci, ale potem jest tylko lepiej i sama fabuła jest stosunkowo dojrzała.
Rebelianci
- Pierwszy sezon to totalne mentalne dno robione pod dzieci, łatwo się odbić, jednakże pozostałe 3 sezony to całkowity miód i moim zdaniem warte polecenia.
Bad Batch
- Generalnie poziom fabuły jest różny, ale sama historia jest raczej
@Ra-V-ek: Tak, są. Tak wygląda SW pod egidą myszki. To produkcje robione po najmniejszej linii oporu, nudne, dziecinne i zazwyczaj skrajnie powtarzalne. Zabawne jest jak podniecają się brutalnością w CW (która faktycznie tam jest), ale zapominają o dziecinnej naiwności walki dobrych ze złymi i humorze dla dziesięciolatków.

Co nie zmienia faktu, że to miejscami niezłe produkcje. CW zdecydowanie ma dobre momenty, ale rozrzucone pomiędzy sezonami. Rebels, jest skrajnie dziecinne, ale notabene
@Ra-V-ek: w bad batch fajnie jest poruszona kwestia wolności i celu jednostki, która została stworzona do walki. Plus fajnie pokazują jak działa system totalitarny na przykładzie całej galaktyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ra-V-ek: Tak jak pisali poprzednicy, początki dość dziecinne, w późniejszych sezonach dużo lepiej, aż nawet momentami bardzo dobrze. Ale sporo przeplatania doroślejszych odcinków z takimi bardziej familijnymi.