Wpis z mikrobloga

Witam, jaka jest uczciwa cena za volvo s60 I gen po lifcie (2005-2010), benzyna 140 lub 170 KM. Szukam samochodu w dobrym stanie niestety jest susza w ogłoszeniach. Na olx i otomoto ustawiam promień +100km od miejsca zamieszkania i widze niewiele samochodów, w większości ogłoszenia handlarzy z wytartymi gruzami z wątpliwym przebiegiem.
#volvo #s60 #kupnosamochodu
  • 16
@dolina_januszy Nie mam, bo na razie czekam na odbiór nowego :) Ale mogę podesłać link do wątku na volvoforum .

Czemu ryzykowne? Kątówka była robiona w 2017r. Jest manual. Z typowych usterek zostaje czujnik skrętu, który był też wymieniany. Jeśli chodzi o pękanie tulei cylindra... Jest to moje trzecie 2.5t i uważam, że jeśli dbasz o regularne wymiany oleju i o to, aby go nie przegrzać to będzie git.

Jak ja szukałem
@Golfinho: Co myślisz o takim ogłoszeniu? https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s60-volvo-s60-2-5t-210km-salon-polska-ID6DZeV1.html?
Bardzo tanie a nie ma żadnej usterki opisanej, która by obniżała cenę. Niestety przedlift no i bez AWD, ale na AWD mi nie zależy. Jedynie brudne w środku co budzi podejrzenia ale to jeszcze nie przesądza o niczym.

Na czym ma polegać przegrzanie silnika w tym modelu? Czy długa jazda autostradowa przy prawidłowej temperaturze płynu podchodzi pod przegrzewanie?
@dolina_januszy ciężko mi się wypowiadać z aukcji. Nie jestem ekspertem. Widzę tylko, że ktoś zainwestował i wrzucił spaceballa :)

Nie, przegrzewanie w znaczeniu jazda przy problemach z chłodzeniem silnika ;) Mój dość regularnie dnia po autostradach 140-180 na godzinę i nic mu nie jest ;)
@dolina_januszy
Za miesiąc będę powoli sprzedawać swoje s60 1 gen:
- 2004r
- 2.5t 210km AWD
- automat
- lpg
W przeciągu trzech tygodni czeka je małe SPA mechaniczne (uszczelnienie dyfrow, regeneracja sterownika skrzyni i konwertera, wymiana oleju w dyfrach i haldexie, wymiana magla na igłę używkę - obecny poddał się po 12k km od regeneracji).

Na s60 zjadłem zęby i z ręką na sercu mogę rzec że kupując do 20k zawsze