Wpis z mikrobloga

Ej @Moderacja możecie mi wytłumaczyć jak Minister Edukacji Kanady może się wypowiadać na tematy szczepionek skoro w Kanadzie nie istnieje w ogóle pozycją Ministra Edukacji ani nie istnieje nawet Ministerstwo Edukacji?

https://www.wykop.pl/link/6260539/comment/96021233/

I nie chodzi tu o to, że Ministerstwo Edukacji nazywa się jakoś inaczej, tylko po prostu o fakcie, że szkolnictwo jest w pełni w rękach samorządów, więc nie ma tam żadnego narodowego "Ministra Edukacji".

I to nie ja sobie tak twierdzę, tylko jak wół stoi to napisane na stronie rządu Kanady:

"Canada doesn’t have a federal department or national system of education."

"There is no ministry or department of education at the federal level."

Skoro odrzucacie zgłoszenie, to pewnie możecie mi wyjaśnić dlaczego dodający nie kłamie.

#neuropa #shitwykopsays #moderacjacontent #urojeniaprawakoidalne #bekazprawakow
rzep - Ej @Moderacja możecie mi wytłumaczyć jak Minister Edukacji Kanady może się wyp...

źródło: comment_1630844766XRANqUZiNTQvDTfHzVzLRA.jpg

Pobierz
  • 39
@rzep: nie samorzadow, tylko prowincji. a kazda prowincja ma swoj rzad z tytulami ministrow i premiera, oraz gubernatora ktory nadzoruje dzialania rzadu w imieniu Krolowej. Kanada nadal uznaje zwierzchnictwo Krolowej Elzbiety II, jako swojego monarchy, i jest monarchia konstytucyjna.To nie jest jak Polska gdzie masz rzad jednolity dla calego kraju i koniec. Kazda z prowincji maswoje wlasne zasady, podatki, prawa. Podobnie jak stanu w USA, albo kraje w UE, chociaz Unia
chodzilo mi tylko o tylko o Twoja wypowiedz "Minister Edukacji Kanady może się wypowiadać na tematy szczepionek skoro w Kanadzie nie istnieje w ogóle pozycją Ministra Edukacji". Otoz jest, tylko rozdrobniona na poszczegolne prowincje i terytoria. Z racji tego ze struktura rzadu jest federalna, maja osobne ministerstwa dla kazdej prowincji. Wiec artykul bylby OK gdyby napisac Minister Edukacji jakiejs tam prowincji. Tu jest lista: http://www.edu.gov.on.ca/eng/relsites/oth_prov.html
Na ten moment to ty walisz fikołka.

Człowiek, do którego profilu zalinkowałeś jest ministrem edukacji Terytoriów Północno-Zachodnich, nie Kanady.


@SKYFander: jest ministrem edukacji? Jest. W Kanadzie? W Kanadzie. Czy ja napisałem, że jest ministrem edukacji Kanady? Nie. Musisz jeszcze potrenować czytanie ze zrozumieniem...