Wpis z mikrobloga

Czy jak auto - Renault Clio 3 potrafi zgasnąć na zminym silniku - tak po pierwszych 500 metrach (być może po przełączeniu na LPG). To czy takie urządzenie: "ELM327 iCar2 Vgate OBD2 Interfejs Bluetooth" pomoże mi zdiagnozować problem? Mechanikowi nie udało się tego uchwycić bo nie zawsze się tak dzieje.

A przy okazji, to czy polecacie jakieś programy na android do tego celu?

#samochody #mechanikasamochodowa #obd2 #icar #elm327 #renault
Panda1112 - Czy jak auto - Renault Clio 3 potrafi zgasnąć na zminym silniku - tak po ...

źródło: comment_1630925264yoZx1xqjk7PHc87ZKOo0V5.jpg

Pobierz
  • 7
@Panda1112: do renault szukaj PyClip (nie ma go w sklepie Google), ma dostęp do błędów większości modułów, ale trzeba patrzeć co robisz, bo potrafi odgrzebać dawno zapomniane błędy. Do podstawowych błędów ECU silnika wystarczy ScanMaster, albo Torque Lite do podglądu na żywo.
@Panda1112: szczerze nie wiem, moze Ci wysypać kilka błędów, część z nich może być małoznacząca, nie mająca wpływu na jazde, o tyle dobrze ze po kodzie bledu bedzesz mogl pogrzebac w google i poszukać podobnych przypadków u innych
@Panda1112: PyClip jest przepisanym w Pythonie Clipem, pewnie nie zgadza się to z polityką Google (tak jak np. Blokada i inne blokery reklam). Podobno nie z każdym interfejsem ELM zadziała, te starsze często działają lepiej.
A co do samego gaśnięcia - Citroen gasł mi przy przekraczaniu pewnej temperatury, zmieniały się wtedy parametry dawki paliwa, tak jakby "ssanie" się wyłączało. Ale wtedy nawet CheckEngine się nie zapalał, więc nie było żadnego konkretnego