Wpis z mikrobloga

Mirki, nie polecam trzymać pieniędzy na koncie w #bnpparibas. W każdej chwili mogą zablokować konto w imię "walki z finansowym terroryzmem". Z tego co widzę także mirkowi @qbaqbaqba zablokowali konto, bo nie mogą zweryfikować Twoich danych.

Long story short: blokują Ci konto, twierdząc, że muszą zweryfikować dane (czy nie pierzesz brudnych pieniędzy, zasłaniają się jakąś ustawą) - idziesz do oddziału, pokazujesz dowód, mówią na miejscu, że tak dane się zgadzają i konto zostanie odblokowane w ciągu paru godzin. Mijają godziny, dni, tygodnie i nie masz dostępu do konta, a na telefon nikt nie odpowiada.

#!$%@? mać, w kilka sekund odcinają Cię od pieniędzy i nie możesz nic zrobić. Taki Black Mirror/Years After Years (notabene świetny serial na HBO) w realnym życiu. Trzeba było trzymać w skarpecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Walczę dalej, ale zero odzewu od opiekuna klienta (nie odbiera), a na infolinii/czacie spychologia.

#bnp #paribas #afera #bankowosc #finanse #prawo
Pobierz KapitanPieprz - Mirki, nie polecam trzymać pieniędzy na koncie w #bnpparibas. W każde...
źródło: comment_1630931655sK5unQkTC4ncf3L7MorqHy.jpg
  • 45
Ja miałem podobną sytuację, tylko że w millenium. Przed pandemią mój dowód stracił ważność i po pół roku uznali, że skoro nie mam aktualnego, to nie mogę korzystać z konta ¯\_(ツ)_/¯ od tak. I nanic zdało się tłumaczenie, że halo - wszystko pozamykane - gdzie mam zrobić zdjęcie? Nikogo to nie interesowało xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KapitanPieprz: o #!$%@? mi też zablokowali. I to pomimo tego, że im te papiery podpisałem w sierpniu, a teraz niby je sprawdzają. Sprawdzają dokumenty, które sami mi przygotowali, a ja jedynie się pod nimi podpisałem. #!$%@?
A co do BNP Paribas - w tamtym roku chcieli aktualizować dane


@miken1200: ja chcialem przez neta i za kazdym razem wywalalo blad wiec olalem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w maju po cos bylem w oddziale i wtedy zaktualizowali dane
ogolnie bnp to gniot
raiffeisen byl spoko szkoda ze go przejeli
@KapitanPieprz: też miałem przejścia z BGŻ BNP Paribas. Wpłacasz pieniądze: kurła, skąd masz te piniondze gadaj! Udowodnij! Wypłacasz pieniądze: kurła, skąd masz te pieniądze! Odpowiedź żeby zerknęli w 6 letnią historię konta to nie odpowiedź dla nich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uciekłem do Santander Private Banking!
@KapitanPieprz: to może się trafić w każdym banku, czemu trzymasz w jednym wszystkie pieniądze? ja rozrzucam kasę w kilku bankach w kilku krajach w unii i poza nią. uratowało mi to kilka razy dupę już. jak mieszkałem w polsce też nigdy całej kasy nie trzymałem na jednym koncie a w 3 różnych bankach.
@masiakla: teoretycznie może się trafić w każdym banku ale w praktyce BNP Paribas to bank który blokuje konta tysiącom własnych klientów bez żadnego powodu. To samo dotyczy Santander banku oraz ING. O tych bankach słyszałem że często bez powodu blokują konta. Jak nie chcesz zostać nagle odcięty od pieniędzy to wybierz jeden z wielu innych banków.
@konrado12: mam konta w 4 krajach w europie. polska - ing, uk, norwegia, francja i do tego zea, którego używam na co dzień, nie potrzebuję więcej. w ing mam od 7 lat nigdy mi nie zablokowali konta, nawet jak poprosili o dokumenty o pochodzeniu pieniędzy, które im wysłałem przez neta, a których nie wprowadzili przez pół roku. dodatkowo otworzyli mi konto walutowe w aed więc chyba tak źle nie jest. dwa
@KapitanPieprz: ja nadal walczę o odblokowanie konta, na infolinię nie idzie się dodzwonić, wizyta w oddziale nie ułatwia sprawy, podjechałem najpierw tam gdzie przeprowadziłem aktualizację danych to okazało się że na cały oddział jest dzisiaj jeden pracownik i muszę poczekać półtorej godziny na obsługę (XD?), w drugim oddziale trafiłem na jakąś obrażoną biurwę traktującą klientów jak stara baba ze skarbówki, spychologia na całego ale sprawdziła że wniosek jest w systemie tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KapitanPieprz: w moim przypadku zablokowali konta firmowe. Zwrot VAT np wrócił się do skarbówki bo konto było nieaktywne. Więc to nie tak, że oni tylko zamykają dostęp do konta, ale zwyczajnie zawieszaja te konta.

My się przenosimy po tej akcji :)