Wpis z mikrobloga

Hej,

Jaka jest realna średnia cena leczenia kanałowego i zabiegów, które się wokół niego wykonuje?
To pierwsze takie moje leczenie i koszty są nieco wyższe niż myślałem.

Samo kanałowe to 250 pln / ząb, w tym mam 4 kanały więc 1000.
Do tego odbudowa ściany zęba 300, implanty z włókna szklanego (żeby umocnić ząb, z którego mało co zostanie) - 400, no i na koniec korona zęba - 850. Łącznie 2550 pln.

Zmieniać stomatologa czy to ceny rynkowe?

#stomatologia #leczeniekanalowe #zeby #dentysta #medycyna
  • 7
@PuchatyKuba: O panie to srogo, nie no jak tak patrzyłem w swoim województwie to chyba podobnie, nawet taniej widziałem, albo inaczej skonstruowane cenniki, np: 500 zł ząb jednokanałowy + 100 za każdy kolejny kanał.
Już pal licho ile kanał kosztuje, pytanie tylko czy te wszystkie zabiegi wokół leczenia (typu właśnie to włókno szklane i korona zęba) są konieczne - i czy rzeczywiście aż tyle kosztują.
@vv1dmo: koferdam koniecznie. Bez tego nie rób. Wkłady nie wzmacniają zęba tylko zapewniają retencję dla przyszłej odbudowy (*chyba, że są wykonywane bez preparacji kanału pod wkład).
Cena zależy od tego w jakim standardzie masz to wykonane. Maszynowe opracowanie, długie płukanie, płynna gutaperka to rzeczy które imo są warte. O mikroskopie nie wspominam bo bez niego to dłubanina na ślepo często.