Wpis z mikrobloga

@octave25: strzelam że cena ok 6-7tyś? i dodatkowo musisz mieć zbiornik na wodę. Moim zdaniem jak chcesz oszczędzić to kup pompę ciepła c.w.u, koszt ok 7tyś. Mam taka pompę boscha 200L i koszt ogrzania wody miesięcznie to ok 20pln
@spoon22: Ogólnie szukam jakiego dobrego rozwiązania dla siebie. Jeszcze nie podjąłem decyzji. Chce zeby było tanio jak w skali roku ale jestem zdecydowany zainwestować w to pieniadze.
@Djelon: kolektory i niska sprawność? No gdzie. To PV ma mizerną sprawność z m2 i trzeba nawalić ich więcej na dach, by uzyskać taką samą moc jak z kolektorów.
- jeśli masz duży dach, to PV
- jeśli nie ma szału z miejscem, to kolektory są lepszą alternatywą.
@globalbus: to poszukaj sobie badań różnych kolektorów, jak mnie pamięć nie myli sprawność była w okolicy 40-50%, więc około 2 razy więcej powierzchni trzeba na PV które nie będzie miało żadnych wad w stosunku do kolektorów, które mają ich mnóstwo.
@octave25: u mnie zapala się lampka jak firma pisze że jest leading na rynku a ma linie produkcyjne o przepustowości typowej małej fabryczki wzdłuż jangcy.

I wrzuca zdjęcie kilku palet z hasłem że dostawa do Europy przyszła

Osobiście odbieram to jako nie budzące zaufania
@octave25: jakbym miał gtzad tylko wodę to założyłbym solary albo coś podobnego. Wyższa sprawność niż foto.
Foto najbardziej na sens jeśli redukuje zużycie prądu całego domu. A przeważnie dom zużywa więcej niż cwu