Wpis z mikrobloga

Cześć!
Chciałbym kupić sobie rower. Problem w tym, że ostatnio rowerem jeździłem dobre 15 lat temu. Nie liczę jazdy rowerem miejskim. Kiedyś były dostępne tylko „górale” więc wybór był prosty.
Poszukuje czegoś w budżecie do 4tyś.
Rower ma mi służyć do odwożenia dziecka do przedszkola, do jazdy rekreacyjnej po Kampinosie a także jako środek transportu w mieście. Myślałem o rowerze crossowym. Czy na przykład Kross Evado 5.0 to dobry wybór?
Bardzo podobają mi się Gravele, ale na taki się zdecyduje jak już nie będę musiał myśleć o foteliku ;)
Raczej celowałbym w Polską firmę.
Wykop pomusz!
#rowery #rowerowedylematy #rower
  • 22
@maryniarz: zależy o jakim foteliku myślisz. Często polecany na rurę podsiodłową tutaj nie przypasuje, bo są poprowadzone linki.
Do fotelika z dzieckiem lepiej pasują ciężkie rowery. W niskiej cenie najlepiej unikać przedniego uginacza, chyba, że wiesz, że chcesz.
@maryniarz: możesz mieć fotelik nad tylnym kołem, są też foteliki na ramę ale to nie jest podobne najzdrowsze dla kręgosłupa dziecka, trzecia opcja to przyczepka, którą ciągniesz za sobą
Jak nie masz górek to trzecia opcja najwygodniejsza i najbezpieczniejsza chyba
@dzana: Gdybym miał w planach wycieczki z dzieckiem to nie wahałbym się i wybrał przyczepkę. Ale mam zamiar tylko dowozić po ścieżce rowerowej. Po drodze mam jedno skrzyżowanie. Dlatego myśle o foteliku. Poza tym częściej żona będzie odstawiać dziecko samochodem.
Ps. Masz świetny awatar
@maryniarz: rozsypać to nic się nie rozsypie. Cokolwiek ze sklepu rowerowego powinno spokojnie wytrzymać 5 sezonów przy minimum serwisu.
Przyczepka jest spoko, jak masz domek albo inny sposób łatwego przechowywania. No i dobra może być droższa od roweru.
Fotelik na rurę podsiodłową (na takich sprężynach) wymaga wolnej tej rury (bez linek) i geometrii roweru, żeby nie było jak na zdjęciu gdzie dziecko jedzie z nosem w rowie mariańskim.
Jak kupisz lekki
Fotelik na rurę podsiodłową (na takich sprężynach) wymaga wolnej tej rury (bez linek)


@wykopyrek: w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Może niektóre stanowią problem ale są takie którym linki w niczym nie przeszkadzają. Mam od wielu lat fotelik Ok Baby i w niczym nie przeszkadza to że linka przerzutki idzie po rurze
@maryniarz: Wszystko spoko, ale jak sobie policzyłem ile by mnie auto rocznie kosztowało i wyszło mi kolo 10k/rok to wole czasami po prostu Ubera wziąć. A mój kolega Cargo żonę do szpitala na poród wiózł, także dasię :)
@kajo: o kurczaki :) szacuneczek dla kolegi.
No auto nie jest najtańsze w utrzymaniu. No ale płaci się za wygodę.
W zasadzie zamieniam motocykl na rower wiec i tak już rezygnuje z jednej wygody ;)