Wpis z mikrobloga

Jutro będę robić pierwszy w tym sezonie większy zbiór papryczek ze swojej amatorskiej uprawy #chilizgobim
W związku z tym robię #rozdajo jednego zestawu degustacyjnego #chilizgobim czyli paczki zawierającej ok. 30-40 papryczek, każda innej odmiany, z których większość jest zupełnie niedostępna do kupienia w Polsce.

Losowanie w niedzielę wieczorem przez #mirkorandom

Papryczki w paczce będą prezentować pełen przekrój ostrości od tych łagodnie ostrych, aż po topiących wnętrzności superhotów.
Zwycięzcy wysyłam paczkę paczkomatem lub kurierem na mój koszt.

Zdjęcie dołożone do posta jest z poprzedniego roku i prezentuje kilka z ponad 100 odmian jakie uprawiam w ramach #chilizgobim - jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do przejrzenia i obserwowania tagu, bo wrzucam tam na bieżąco aktualizacje ze swojej uprawy i pokazuję jak robić to na działce/ na tarasie/balkonie/parapecie w mieszkaniu.

Do Mireczków, którzy są już zapisani na zestawy degustacyjne będę się odzywać na PW prawdopodobnie w niedzielę po południu ze wszystkimi informacjami typu cena, ile dokładnie odmian weszło w skład zestawów i jakie. Jeżeli ktoś jeszcze nie jest zapisany, a ma ochotę to zapraszam na PW, na ten zbiór zostało mi już tylko kilka miejsc, ale zapisuję też już na kolejny, który będę robić za 2-3 tygodnie.

---

https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

---

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rosliny #botanika #rolnictwo #jedzenie #gotowanie #ostresosy #zadarmo #losowanie #gotujzwykopem #uprawiajzwykopem
gobi12 - Jutro będę robić pierwszy w tym sezonie większy zbiór papryczek ze swojej am...

źródło: comment_16312728485uZxlLJihuDO7WG5g2spxe.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@gobi12: zjadłem raz jedna taka dziwna papryczke od Ciebie. Miałem trochę doświadczenia w jedzeniu ostrego i myślałem że nic mnie nie zaskoczy

O ile w ustach nie była ostra to brzuch bolał mnie przez większość nocy dopiero po około godzinie dwóch od zjedzenia papryczki
Na szczęście po wielu godzinach bólu brzucha nastało przetrawienie
Srogi ból końca drogi pokarmowej towarzyszył mi wtedy tak mocno że zastanawiałem się czy umieram czy się rodzę
  • Odpowiedz
@JanuszALPHA: Nie ma mnie na allegro, nie te ilości - tak jak mówiłem amatorska uprawa :) Napisz do mnie na PW, przy kolejnym zbiorze na pewno coś znajdę :)

@Darko69: Nie ma zagrożenia zjadłem kiedyś najostrzejszą z nich wszystkich, takiego bossa, i przeżyłem :D

@kowal2300: Dopisałem, ale to będzie dopiero na kolejny zbiór za około 2-3 tygodnie.

@Treskil: U mnie na PW :) Najprawdopodobniej około 55-60 zł.

@
  • Odpowiedz
Mam szklarnię także, więc małe zapytanie. Czy jakieś specjalne warunki dla papryczek potrzeba ? Oraz czy nasionka czy sadzonki?
  • Odpowiedz