Wpis z mikrobloga

@lab_rat: no wiem, bo napisalem, że znajomi mają w tym przyjaciel, u którego jestem 4-5 razy w tygodniu. Używa tego, ale rzadko, zeby zrobić jakieś drożdżówki czy chleb, bo teraz to wyświetla przepis i wazy składniki(jakby wcześniej nie było przepisów w internecie xD) Obiady, śniadania itd robi klasycznie, bo z tym za dużo zabawy.
I na te 5 czy tam 6 osób, ktore to kupiły każda ma tak samo.
Oczywiście "jest
@Tigermass mam wrażenie że to trochę sekta. Jak już ktoś #!$%@? kasę to udaje zadowolonego. Może do dzieci jest to git ale tak na co dzień nie nadaje się do użytku. Raz, że małe, dwa, że czasu trzeba poświęcić praktycznie tyle samo koniec końców a trzy, że jednak w jakimś stopniu ograniczone są jego mozliwosci
ja nie czaje fenomentu tego urządzenia. Paru znajomych kupilo to i przygotuje jakis posiłek raz na tydzień i wszędzie zdjęcia z dopiskiem, że to zrobione w THERMOMIXIE! I namawiają, zebym kupił, bo to takie świetne xD


@Tigermass: thermomix ma jakies umowy z tymi debilami- kupili taniej ale musza robic wpisy co jakis czas i zachecac do zakupu. Gdybys zapytał znajomych o detale to by Ci zaczeli zachwalac i wciska, mówiąc ze
@stormkiss: ja tego nie mam ale się nad tym zastanawiam. Jestem od jakiegoś czasu na takim etapie, że sobie liczę kalorię i makroelementy w posiłkach. Z tego co wiem, ten sprzęt ma ogromną bazę przepisów, w których to wszystko już jest wyliczone, dodatkowo ta baza się ciągle aktualizuje. Fakt, że mogę po prostu włączyć program i wrzucać składniki po kolei do jednej michy tak jak mi pokazuje na ekranie, większości z
@m76859: o to, to. Wiem, ze ktos kto ma dwie lewe ręce do gotowania to pewnie mu jakos pomoże. Ja te urządzenie porównuje do bieżni do biegania. Fajna zabawka, pierwsze biegi super i po tygodniu sie nudzi i odstawiane jest w kąt na rzecz biegania na dowrze(nawet w kiepska pogode). Robi później za wieszak na ubrania, ale jak ktos sie pyta czy zadowolony i używa to "tak, tak, tylko teraz to
mam wrażenie że to trochę sekta. Jak już ktoś #!$%@? kasę to udaje zadowolonego. Może do dzieci jest to git ale tak na co dzień nie nadaje się do użytku. Raz, że małe, dwa, że czasu trzeba poświęcić praktycznie tyle samo koniec końców a trzy, że jednak w jakimś stopniu ograniczone są jego mozliwosci


@m76859: chyba gadasz o podróbie lidlomixa. W theromixie masz tyle przepisów że nie ma szans wszytskiego spróbować.
@Tigermass: ty chyba nigdy nie miałeś tego urządzenia co? Oczywiście ze piekarniki, patelnie, garnki, blachy są potrzebne. Po prostu nigdy mi się nie chciało robić pizzy bo za dużo czasu to zajmowało. Do tego wyrabianie ciasta czy co do pizzy czy pierogów czy uszek czy do bułek było męczące i czasochłonne. A teraz wszystko wrzucam i wciskam przycisk i gotowe. ¯_(ツ)_/¯ Bałam się nowych przepisów a z ciasta zawsze wychodził zakalec,
@BeautifulLiar: no nie miałem, interesowalem się nim, bo będę kupował małe mieszkanie i chciałem oszczędzić miejsce i kase(No i rozowa nienawidzi gotować), bo po rozmowach że znajomymi wychodziło na to, ze to "robi wszystko samo", a tak naprawdę to i tak trzeba mieć normalnie urządzoną kuchnie i wydane dodatkowo 5k. No to jest w stanie wymieszć składniki, są jeszcze jakieś plusy?
@Tigermass: Wiesz moim zdaniem jest to dobre urządzenie dla kogoś kto się boi nowych rzeczy, ktoś kto niekoniecznie jest mistrzem gotowania i nie ma zbyt dużo czasu. I w takich momentach bardzo sobie cenie ten sprzęt. Kiedy rzeczywiście nie ma czasu. Klikam, wrzucam i po chwili mam gotowa zupę dla bombelka.
I masz również racje, że nie u każdego się sprawdzi. Moja siostra ma kilka lat i szwagier robi na tym
@SpasticInk: moze nie ultra drogie, bo jeśli byloby takie super i pracowalo codziennie to cena jest akceptowalna. Tylko chodzi o to, ze pełno osob, ktore to zachwala to używa sporadycznie, bo woli przygotowywać wszystko klasycznie, ale i tak namawia do kupna.
Ja przykładowo dałem 2k za zegarek sportowy, paru znajomych tez chcialo kupić to szczerze im mówiłem, ze nie bierzcie takiego drogiego. Nie wciskałem im kitu, ze przeciez potrzebujesz wiedziec jaki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie wiem czy to jest dobre, czy niedobre, ale sasiadka ma i jak robie pierogi to zawsze ja prosze zeby mi zrobila ciasto w termomixie bo trwa to 2 minuty i ciasto wychodzi zajebiste xd wiec jak nie chcecie sami wydawac 4.5k to polecam miec sasiadke, ktora juz wydala
@lab_rat: miałem dokładnie takie same wątpliwości, cena i sposób sprzedaży mocno mnie odstraszały, ale w końcu się zdecydowałem i na razie jestem zadowolony. Jestem osobą która coś tam potrafi ugotować, ale jak się brałem za bardziej skomplikowane przepisy to średnio wychodziło. A tutaj prowadzi mnie za rączkę, co kiedy dodać i ile dokładnie, odkąd go mam to regularnie piekę ciasta, gotuję różne dziwne rzeczy których normalnie bym się nie zdecydował robić.
@m76859: To nie tyle sekta, co klasyczny MLM jak te wina, czy perfumy. Dlatego tyle tego całego spamu dookoła.
A termomix to nic innego jak blender z ekranikiem, indukcja i koszmarnie małą miską. Ile ona ma 2,5l? Nadaje się może to kilku rzeczy, ale całą resztę dedykowany sprzęt zrobi lepiej i często szybciej.
a ty wiesz czy tylko tak #!$%@? po prostu, bo ci glupio, ze wydales 5kola na garnek z mieszadlem xD?


@stormkiss: Mnie zastanawia czemu Thermomix zgarnia takie baty jak co drugi tutaj wydaje tony gotówki na jakieś bzdety. Kredyty na wesela, kredyt na całe życie za kawalerkę, auta za 100k z silnikiem 1.0 80KM, buty za 3k, konsole itp ¯_(ツ)_/¯ Garnek z mieszadłem to przy tym pikuś bo przynajmniej czas oszczędza
@pjoooter: Jakies gownogrupy, stronki na fejsie wrzucaja zdjecie 2+3x5:2 z dopiskiem "Tylko 1% ludzi na swiecie potrafi to rozwiazac, Sprawdz czy jestes jedna z nich" Albo "Miasto bez litery A, zaloze sie ze nie wiesz. Wiekszos ludzi na swiecie nie wie" i ludzie #!$%@? komentarze myslac jacy oni sa yntelygentni...
Dostaje raka wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Żona mnie namówiła bo mamy małe dziecko roczne i ciężko wymyślać jakieś posiłki.
Ja byłem za lidlomixem bo tańszy i to samo robi
Lecz po jak używam tego drogiego termomixa to plusy takie że prowadzi za rączke dodatkowo baza przepisów i szukam po frazach np. szynka makaron i już mi znajdzie jakies przepisy. To po prostu ułatwia mi życie.
Dużo rzeczy też przygotowujemy dla bobasa jakieś placuszki itp.
Minusy to cena bo