Wpis z mikrobloga

@hejter2019: Żaden linux nie jest podobny do windowsa. Może i da się ustawić szatę graficzną aby wyglądał jak windows, lecz nie będzie to nigdy windows.
Nie podchodź do linuxa z podejściem "jak windows" ponieważ jest to kompletnie inny system operacyjny.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matejss: to! Szczerze nienawidziłem Linuxa. Ludzie pytają jaki Linux na początek i wyskakują z jakimiś klonami windowsa albo iosa, a to błąd bo nigdy tak samo nie będzie się funkcjonowało i trzeba się nauczyć nowego systemu, co nie jest problemem jak masz mniej niż 50 lat. Jak fony z andkiem się pojawiły i pierwsze dotykowe ekrany to nikt nie przerabiał ich na telefony z klapką, po prostu się uczyłeś nowego środowiska.
@hejter2019: Słabe laptopy dzisiaj, z 4GB RAMu, nawet i 2, to bez problemu Linux Mint standardowy (Cinnamon) uciągnie.
Miły dla oka, konfigurowalny. Ich strona internetowa jedynie brzydka.
Ładniejszy system i lekki nawet, to Manjaro (Xfce), oparty o Arch. Podobno na systemach Arch gry będą lepiej działały .. ? Jednak system nie jest taki stabilny jak Mint. Bo częste aktualizacje, itd., które prędzej czy później coś wysypią.

Ja testowałem różne dystrybucje, będąc
Tak tylko nie umiem zainstalować linux mint cinammon 20 bo przy instalacji wyskakuje jak chcę sformatować lub utworzyć to jak klikam dalej to wyskakuje komunikat możesz użyć partycjonowania