Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja jakie #auto wybrać? Szukam niedrogiego kombi (do 45 tys.) w automacie i zastanawiam się nad takimi modelami, może ktoś jest aktualnie po zakupie któregoś z modeli i powie czy warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta

6-7 letnie kombi w automacie do 45 tys. to najlepiej:

  • Hyundai i40 18.6% (8)
  • Audi A4 b8 30.2% (13)
  • Opel Insignia A 7.0% (3)
  • Peugeot 508 SW I 44.2% (19)

Oddanych głosów: 43

  • 16
@mr_car: To zrozumiałe, każdy ma inny gust. A co powiesz o Golfie VII lub Leonie III? Wiem, że wraz z Octavią to segment niżej, ale nie są to małe autka, a w tym budżecie powinny mieć nieco niższy przebieg niż wymienione przez Ciebie modele klasy D.
PS. Z kompaktów to polecam Focusa, ale nie jest tak przestronny.
dsg które uchodzą za bardziej awaryjne


@mr_car: huh? Nie słyszałem :D

Co do ceny, to faktycznie. Pytanie czy kupowanie 6-7 letniego automatu w ogóle jest ekonomicznie uzasadnione. Koszty serwisu mogą być olbrzymie (w różnych markach).
dsg które uchodzą za bardziej awaryjne

@mr_car: huh? Nie słyszałem :D


@OrzechowyDzem: poczytaj sobie o tych skrzyniach, wiadomo że manual tańszy i trwały ale chcę oddać kontrolę nad biegami ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
le wiesz, że są różne generacje skrzyń dsg? Trzeba wiedzieć w których rocznikach gdzie były montowane i unikać tych, które są kłopotliwe. Rynek jest tak zalany VAGami, że nie ma z tym problemu.


@OrzechowyDzem: zgadzam się, ale skoda w automacie do tej kwoty = duże przebiegi,poza tym w tej cenie jest bardzo mało ogłoszeń więc nie ma z czego wybierać i tak jak pisałem za bardzo mi się nie podoba, musiałbym
to może mondeo ?


@Lisik00: zastanawiam się w sumie, IV generacja wchodzi w grę tylko oczywiście, się ale przyznam że Hyundai czy Peugeot o wiele bardziej podobają mi się wizualnie z zewnątrz i w środku, mondeo przy nich wygląda jak z poprzedniej epoki, takie subiektywne zdanie mam.
@mr_car: i40 małe silniki i trochę kulawa obsługa. Insignia A to śmieć totalny. A4 w ogóle sobie daruj, bo ewidentnie szukasz czegoś większego.
Octavię sobie daruj, bo to przedłużony Golf, miejsca w środku niezbyt dużo a do tego niewygodne fotele.

Peugeot 508, Mondeo MK4. Poleciłbym Optimę, ale GT - a to pewnie mocno ponad budżet.