Wpis z mikrobloga

wczoraj w pracy złapałem oburącz kabel pod napięciem, który jak się okazało miał uszkodzoną izolację. zacisnęło mi ręce i raziło przez krótki czas aż do zadziałania zabezpieczenia i wybicia stacji transformatorowej, nie wiem ile to mogło trwać, pewnie pare s, ale odczułem jakby to trwało kilka minut. padłem na ziemie, przed oczami czarne plamy i nic nie widziałem, serce myslalem ze mi wyskoczy. było to wczoraj w nocy i do tej pory zle sie czuje, isc z tym do lekarza? #medycyna #zdrowie #elektryka
  • 40
@ojrzan88 starzy nauczyciele w szkole mówili, że jak przeżyjesz pierwsze 24h po porażeniu to są bardzo duże szanse, że wszystko jest ok. Miałeś w pracy jakieś polecenie na pracę pod napięciem?
@ojrzan88: Słabo w #!$%@?.

Stetoskopem można badać jak kogoś dotknie w domu przewodyu fazowego i po 30ms wywali róznicówka w domu. Jeżeli straciłes równowagę i przytomność i - jak zakładam z opisu - porażenie było na drodze ręce-nogi to badanie stetoskopem nic nie wykaże.

Jeżeli masz Miras możliwość to idź sobie zrobić awaryjne EKG, nie warto oszczędzić teraz 100PLN nawet gdybyś miał iść prywatnie. Naprawdę częste są przypadki, że zmiata porażonych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ojrzan88: ekg, badanie krwi to na dzień dobry powinno być wykonane. Ja sam po każdym rażeniu idę do lekarza. Po 10 latach już się to prawie nie zdarza.