Wpis z mikrobloga

No nareszcie. Tyle czasu by cokolwiek nowego wybudowano na Śląskiej sieci tramwajowej:

W ramach tej inwestycji przewidziana została budowa ok. 1900 metrów toru pojedynczego (mtp), uwzględniając również fragmenty torowisk na połączeniu nowej trasy z liniami biegnącymi w ul. Gliwickiej i wzdłuż ul. Chorzowskiej. Sam odcinek dwutorowej linii wzdłuż ul. Grundmanna ma nieco ponad 600 metrów długości. Platformy przystankowe przewidziane są na dwóch końcach budowanego odcinka w pobliżu skrzyżowań z ul. Chorzowską i ul. Gliwicką. – Trasa zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Grundmanna – równolegle do jezdni po jej zachodniej stronie. Przewidziana jest budowa wiaduktu z dwutorową linią tramwajową nad Drogową Trasą Średnicową. Będzie to nowe przęsło wiaduktu, po zachodniej stronie istniejących przęseł – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.


https://www.tram-silesia.pl/www/index.php/48051/czas-na-budowe-nowej-linii-w-katowicach/

A tramwaj na południe Katowic to pewnie za 100 lat powstanie( ͡° ͜ʖ ͡°)

#slask #katowice #tramwaje #tramwaje #komunikacjamiejska
  • 2
@sylwke3100: a nie wiem, mnie dalej nie przekonuje połączenie w tym miejscu. Wg mnie to zupełnie niczego nie da. Może na Brackiej, albo na Gałeczki w Chorzowie. Ale tutaj - nie czuję tego zupełnie.
Wg mnie to zupełnie niczego nie da. Może na Brackiej, albo na Gałeczki w Chorzowie. Ale tutaj - nie czuję tego zupełnie.


@RRybak: Przyda się do tego by sieć była elastyczna. Obecnie mamy jedno wielkie gówno - wystarczy że coś się stanie na rondzie i nie ma gdzie kierować tramwajów sensownie.

Z resztą na Brackiej nie ma technicznych możliwości a tu przypomnę przebiegała linia kolejowa więc masz miejsce zostawione.