Wpis z mikrobloga

ALe to jest super historyczny filmik.

Ktoś w 1998 zrobił sobie wycieczkę na Śląsk pozwiedzać tramwaje.

Można na tym filmiku zobaczy sporo starego taboru, perony, rynek w Kato. stary układ torowy a nawet jakieś inne elementy w okolicy które przy liniach dziś nie istnieją. Na filmiku jest przejazd liniami: 38, 9, 40, 15, 25 i 21

Z tym że największym hitem moim zdaniem jest linia 25 pomiędzy Będzinem a Wojkowicami bo ona już w całości nie istnieje i nie ma śladów praktycznie żadnych widocznych.

#slask #katowice #chorzow #rudaslaska #bytom #sosnowiec #bedzin #wojkowice #tramwaje #tramwajeslaskie #komunikacjamiejska
sylwke3100 - ALe to jest super historyczny filmik. 

Ktoś w 1998 zrobił sobie wycie...
  • 8
@sylwke3100: 2 razy byłem na śląsku, ale tylko na odcinkach Dworzec Katowice - Spodek oraz parking pod stadionem, stary stadion w Chorzowie + kerfur na chwilkę i powrót tez do busa.
Zawsze chciałem, sobie zrobić taką samą wycieczkę tramwajową. A eNki jeszcze są na regularnych liniach?
@polutt: Na regularnych liniach nie, na 38 narazie nie bo tam teraz jeździ nowocześniejszy sprzęt do czasu końca przebudowy linii.

A wycieczka spoko tylko teraz trzeba uwzględnić że mamy sporo modernizacji, przebudów itd więc sporo linii albo nie jeździ albo jeździ inaczej niż normalnie.
@sylwke3100 mój ty mirkowy kolego może będziesz się orientował gdzie u nas w okolicy są tory po których przejeżdżaja często pociągi z dużą prędkością w miarę daleko od zabudowań (pola las) i łatwym dostępem z samochodu
do czasu końca przebudowy linii


@sylwke3100: Oby jeszcze wróciły, bo przetarg na przebudowę linii w ciągu Piekarskiej jest dopiero na początku października a to inwestycja w formule "zaprojektuj i wybuduj", więc roboty najwcześniej rozpoczną się w 2023 roku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
do czasu końca przebudowy linii


@sylwke3100: Oby jeszcze wróciły, bo przetarg na przebudowę linii w ciągu Piekarskiej jest dopiero na początku października a to inwestycja w formule "zaprojektuj i wybuduj", więc roboty najwcześniej rozpoczną się w 2023 roku.

@unfolding: Nie no mają wrócić - założenie jest że mają jeździć na zmianę z Bomblami. Z resztą teraz to się na sieci dużo remontuje i buduje więc ten 2023 nie taki straszny