Wpis z mikrobloga

Hej. Mam może głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi ;p. Jak interpretować co pokazuje termometr ciekłokrystaliczny? Na moim zdjęciu temperatura piwa to 15 stopni?
W ogóle w takiej temperaturze wyjdzie na US 05 dobra IPA? Drożdże zadane 30 godzin temu, temperatura otoczenia 14/15 stopni. Fermentacja przebiega poprawnie, jest piana, bulka dosyć często (choć nie tak często gdy fermentowałem piwa w ponad 20 stopniach). Jak co to mam możliwość przeniesienia fermentora do cieplejszych pomieszczeń (około 16 stopni lub około 18 stopni), ale myślałem, że to dopiero później, po skończeniu najintensywniejszej fazy fermentacji, żeby drożdże po sobie posprzątały. Dzięki za pomoc!
#piwowarstwo #piwo #fermentujzwykopem
Przeor1488 - Hej. Mam może głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi ;p. Jak interpreto...

źródło: comment_1631918619jKJgEX6ytVlTD8UgINvzQS.jpg

Pobierz
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Przeor1488: jest git. Temperatura wewnątrz zawsze będzie odrobinę wyższa, ale przy takich ilościach nie ma to większego znaczenia. Jak będziesz fermentował warki większe niż 200l, to zamontuj chłodzenie glikolem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Przeor1488: Nic się nie martw. Trzymaj jak jest, nie stresuj teraz niepotrzebnie grzybki. Jak wcześniej napisane, czystszy profil będzie. Grzybki górnej fermentacji też lepiej trzymać zawsze przy niższych wartościach zalecanych temperatur gdy chce się oczywiście uzyskać czysty profil, jak cel jest inny to można je stresować.